11.06.2016 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro kvalitu výpěstků dělají maximum

Historie litomyšlské okrasné a ovocné školky se začala psát od roku 1946, kdy byla založena jako soukromá společnost. Po třech letech přešla pod správu komunálních služeb města Litomyšl. V roce 1991 se podnik privatizoval a v této podobě pokračuje až do současnosti jako Školky Litomyšl, spol. s r. o.

Společnost hospodaří na bezmála stohektarové ploše v nadmořské výšce 320 m. Rostliny pěstují převážně ve volné půdě, která je tu jílovitá, asi na 67 hektarech, dalších zhruba 30 ha připadá na rostliny pěstované v kontejnerech a přibližně na jednom hektaru jsou zasklené pěstební plochy. Školka vlastní asi 20 ha půdy, zbývající plocha je v nájmu. V současné době firma zaměstnává v průměru sto stálých zaměstnanců. Školky Litomyšl dlouhodobě spolupracují se Střední školou zahradnickou  a technickou Litomyšl,  jejíž studenti sem chodí na praxi.

Školkařská produkce společnosti směřuje ze 60 % k tuzemským odběratelům v rámci velkoobchodu, 20 % putuje na export nejen do zemí EU (Slovensko, Litva, Polsko, Rusko, Německo, Rakousko, Itálie, Nizozemsko apod.)  a 20 % produkce představuje maloobchodní prodej.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 6/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down