30.08.2006 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro ekologickou likvidaci odpadů

Vloni na podzim zahájila pelhřimovská společnost Cime spolupráci s italskou výrobní firmou Musso Group. Ta byla založena již v roce 1922 a její ekologická divize Green Technik se specializuje na výrobu strojů určených pro ekologickou likvidaci odpadů v zemědělství, lesnictví a zahradnictví.

Firma vyrábí téměř 90 typů štěpkovačů, drtičů, mulčovačů, překopávačů kompostů, třídiček odpadů, vysavačů listí a sekaček v souladu s přísnou normou ISO 9001 / 2000 a při výrobním procesu používá takové technologie, které garantují spolehlivost a bezpečnost u všech výrobků. Prodej zajišťuje prostřednictvím více než 300 obchodních partnerů a její stroje nacházejí uplatnění ve 45 zemích světa.
Jako drtič i štěpkovač
Pro poloprofesionální i plně profesionální použití je určena modelová řada kombinovaných strojů BC, které mohou pracovat jako biodrtiče, nebo štěpkovače. Jde o stroje, které jsou schopny rozdrtit a nasekat větve, odřezky, listí a odpad a připravit ideální produkt určený k dalšímu kompostování nebo ekologickému vytápění a spalování. Na přání mohou být vybaveny vysavačem listí se sběracím vakem. Využití najdou převážně v podnicích služeb, zahradních centrech, v zemědělství a v městech.
Pracovním orgánem stroje je buben s kladivy drtícími materiál vkládaný hlavním otvorem. Po stranách bubnu jsou navíc dva nože, které štěpkují hmotu vkládanou z boku. Pokud zařízení pracuje jako drtič, je získaná jemnější hmota vhodná ke kompostování, po práci štěpkovače lze získat kvalitní topidlo. Podle typu je stroj poháněn elektromotorem, vývodovým hřídelem nebo spalovacím motorem.
Pro hobby i profesionální využití
Prvním strojem, který momentálně užívá firma Cime, s. r. o. jako předváděcí, je klasický štěpkovač CIP 1500. Stejně jako u předcházejících kombinovaných strojů je i mezi štěpkovači celá řada variant výbavy jednotlivých modelů.
Nejmenší štěpkovač CIP 80 má pracovní rotor se třemi noži a je schopný zpracovat materiál až do průměru 80 mm. Je vybavený širokým vkládačem a přímým vykládáním na zem. Může být využitý jak pro hobby, tak i profesionálně. Je vhodný pro zpracování dřevních odpadů, které jsou vhodné pro spalování a vytápění.
Pro rychlé zpracování velkého množství dřevěného materiálu, ať již suchého, nebo mokrého-zeleného je konstruovaný profesionální štěpkovač CIP 1000. Díky malým rozměrům a výkonné vykládací turbíně a otočnému a nastavitelnému komínu je tento stroj vhodný pro všechny, kteří chtějí velmi rychle zpracovat veškerý dřevní odpad, který je možné následně využít pro vytápění.
Do kategorie profesionálních štěpkovačů patří i předvedený model CIP 1500 (vyrábějí se i stroje CIP 1200//2000/2500/3000). Jde o stroj určený pro zpracování velkého množství dřeva jako jsou větve stromů, stromky, odřezky od pil, klestí nebo zahradní odpad. Produkované štěpky lze využít jako zahradní mulč, nebo pro spalování a vytápění ať již samostatně nebo jako lisované peletky.
Tyto štěpkovače jsou vyráběné s pohonem od vývodového hřídele traktoru, nebo s benzínovými a naftovými motory a mohou být tažené na speciálním podvozku za auty až do rychlosti 80 km/hodinu. Průměr vkládaného a štěpkovaného materiálu je různý podle typů od 120 mm až do 300 mm.
Pracovním orgánem štěpkovače CIP 1500 jsou dva hydraulicky poháněné horizontální podávací válce o průměru 18 cm s dvěma noži a protiostřím ze speciální wolframové oceli. Pohonnou jednotkou je benzinový spalovací motor Honda o výkonu 24 koní. Štěpkovač je umístěn na autopodvozku umožňujícím přepravní rychlost až 80 km/h. Vkládací válce jsou schopny pojmout materiál do průměru 150 mm. Štěpkovač je opatřen ochranným rámem a navíc elektronickým čidlem snímajícím otáčky nožového kola. Pokud je vkládací ústrojí přeplněno, vkládání se zastaví. Vynášecí komín je otočný. Na podvozku je stroj umístěn na silentblocích redukujících hlučnost a vibrace.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down