04.05.2005 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pro český trh český obal

Udržení ovoce a zeleniny v čerstvém a kvalitním stavu, klade vysoké požadavky na balení. Přepravní obaly od společnosti Plastové Přepravní Obaly s.r.o. splňují veškeré tyto podmínky a důkazem toho je usnesení zástupců Zelinářské unie Čech a Moravy, Svazu importérů ovoce a zeleniny a zástupců producentů ovoce a zeleniny přijmout přepravku typu E-6423, nazývanou také C„H“ jako plnohodnotný obal pro místní trh.

Do dnešního dne bylo vyrobeno a uvedeno mezi pěstitele ovoce a zeleniny, jako jsou Bramko Semice s.r.o., Hanka Mochov s.r.o., Sady Tuchoraz spol. s r.o. a řadu obchodních řetězců působících v České republice (Kaufland v.o.s., Delvita a.s., a další.) na 180 tisíc těchto přepravek.
Požadavky pěstitelů a obchodních řetězců přiměly firmu Plastové Přepravní Obaly s.r.o. k vývoji dalších dvou typů nižších přepravek „M“ a „L“, které byly v průběhu roku 2004 uvedeny na trh. Tím byla vytvořena kompletní řada vzájemně stohovatelných přepravních obalů vyznačujících se zdokonalenou konstrukcí, systémem odtokových kanálků pro odvod nečistot vně přepravky, vyztuženým úkosem dna zabraňující prohyb přepravky při přetížení a maximální ventilací.
Díky minimální pětileté životnosti přepravek jsou pořizovací náklady na převážený 1 kg obsahu v porovnání s kartónovými obaly více než třicetinásobně nižší a desetinásobně nižší v porovnání s obaly z recyklovaného materiálu. Tato skutečnost výrazně zvyšuje cenovou a kvalitativní konkurenceschopnost převáženého obsahu.
Přepravka je vyráběna z plně hygienického materiálu, vhodného pro přímý kontakt s potravinami. Úspěch této řady přepravek podtrhuje i ocenění v nejprestižnější české soutěži Obal roku pořádané obalovou asociací Syba.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down