17.05.2021 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přívalové deště poničily část Arboreta Nový Dvůr na Opavsku

Přívalové deště, které ve čtvrtek odpoledne a večer zasáhly Moravskoslezský kraj a především Opavsko, poničily také část Arboreta Nový Dvůr ve Stěbořicích na Opavsku. Voda tam i s bahnem přitekla hlavně z okolních polí. Zasáhla okolo 30 procent zahrad, areál ale zůstává pro veřejnost otevřený.

"Během asi dvou hodin u nás a v okolí spadlo 46 litrů vody na metr čtvereční. Voda i s bahnem přitekly navíc z polí. Vytvořily se čtyři hlavní proudy, které areálem protekly," řekl vedoucí arboreta Rostislav Šindler. Voda a bahno podle něj poškodily především techniku,  vybudované vodoteče a jezírka. Celá řada prvků v parku byla poškozena - bohužel i těch nedávno vybudovaných nebo právě budovaných. "Navíc máme rybník plný bahna," uvedl Šindler.

Dodal, že většinu nánosů bahna už pracovníci arboreta uklidili. Případné návštěvníky ale zaměstnanci upozorňují na poškození některých ploch.

Přívalové deště zasáhly Opavsko ve středu a ve čtvrtek. Vždy v odpoledních a večerních hodinách. Asi největší problémy způsobila voda s bahnem lidem ze Šilheřovic. Tam některé domy, zahrady a silnice během 24 hodin zaplavila hned dvakrát.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down