29.07.2022 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přírodovědecká fakulta hostila Letní školu Zeměznalec

V předposledním červencovém týdnu proběhla na pražském Albertově letní škola Zeměznalec. Studentům pedagogických studijních programů, středoškolským studentům a také učitelům základních a středních škol byly představeny moderní metody v geoinformatice, kartografii, družicovém průzkumu Země a také GIS a GNSS/GPS.

Program byl prakticky zaměřen. Účastníci se mj. naučili zpracovávat družicová data pro účely hodnocení stavu a změn životního prostředí či sledování soudobých údalostí, jako např. vojenský konflikt na Ukrajině, změny lodní dopravy aj.  Součástí výuky byla i tvorba tematické a interaktivní mapy a měření a sběr souřadnic pomocí GPS a mobilních systému. V přednáškové místnosti zazněly i zajímavosti z oblasti konstrukce družic a průzkumu vesmíru.

Do programu byly zařazeny sekce určené jak pro učitele, tak pro studenty a  nechyběl ani prostor na společnou diskuzi nad možností zapojení geoinformatiky do výuky a přípravou výukových materiálů.Letní školu Zeměznalec organizovala katedra aplikované geoinformatiky a kartografie a konala se  s podporou projektů Copernicus User Uptake, PULCHRA, ESERO a Akademie Vesmír. Účast na letní škole  byla zdarma, účastníci obdrželi certifikát o absolvování kurzu akreditovaný v systému DVPP/MŠMT).*

Zdroj: PF UK

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down