Přípravky biologické ochrany proti ponravám a larvám tiplic

Britská společnost Becker Underwood vyrábějící pesticidy vyvinula praktický systém schopný vypořádat se s ponravami a larvami tiplic. Přípravky – součást řady Nemasys využívá červy ze skupiny Nematod, kteří se přirozeně vyskytují v půdách Velké Británie.

Britská společnost Becker Underwood vyrábějící pesticidy prohlašuje, že vyrobila první praktický systém schopný vypořádat se s ponravami a larvami tiplic. Tato firma, která má svou britskou základnu v Littlehamptonu, ve West Sussexu, vyrobila řadu přípravků pro biologickou kontrolu, jako součást řady Nemasys.
Ponravy a larvy tiplic jsou obzvláště problematické, protože ničí trávníky tím, že se zavrtávají do kořenů trav. Tento problém se stává horším tím, že predátoři ve snaze ulovit ponravy narušují trávník.
Uvedené přípravky využívají červy ze skupiny Nematod, kteří se přirozeně vyskytují v půdách Velké Británie. Zvýšením množství v půdě jsou červi schopni účinně napadat ponravy a larvy tiplic tím, že se zavrtají do jejich těla a požírají je zaživa. Jakmile jsou škůdci zlikvidováni, populace nematod klesnou, protože jejich zásoba potravy je omezena. Produkty Nemasys jsou bezpečné pro domácí mazlíčky, volnou přírodu a děti. Mají být aplikovány od pozdního srpna do října, kdy tiplice kladou vajíčka, která se rychle líhnou a objevují se larvy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *