Přijeďte se podívat na novinky do Jaroměře

Obchodní politika firmy Černý umožňuje přinášet zahradnické veřejnosti každoročně celou řadu atraktivních novinek.Firma není vázána pouze na jednu zahraniční firmu, ale snaží se vybrat nejlepší odrůdy ze sortimentů předních semenářských firem na celém světě.

Begonia tuberhybrida ’Pin-Up Flamme’ je 25 cm vysokou, jednoduše kvetoucí hlíznatou begónií s velmi atraktivní barvou květu. Ten je dvoubarevný, ve středu zlatožlutý, širší okraj je tmavě oranžový. Rostliny jsou kompaktní, větvené nízko nad zemí, 10 – 12 cm velké květy vykvétají nad listy.
Rozšířením tuzemské nabídky okrasné kapusty jsou hybridní odrůdy ’White Xmas’ F-1 a ’Rose Bouquet’ F-1.Tyto odrůdy se uplatní především k dekoraci v závěru léta a na podzim, kdy je střed listové růžice bíle, či růžově zbarven. Tyto odrůdy vyséváme v červnu až červenci.
Velmi zajímavou novinkou je Impatiens walleriana odrůda ’Carousel’ F-1 Mix. Tato plnokvětá balzamína s květem o průměru cca 4 cm je velmi odolná i v našich klimatických podmínkách a vyrovná se jednoduše kvetoucím odrůdám. Velmi efektní je i v nádobách, především její letní prodej v květináčích může být pro mnoho pěstitelů zajímavý.Rostliny v 14cm květináči vytvoří kompaktní bohatě kvetoucí atraktivní výpěstky.
Na přání celé řady zahradníků jsme rozšířili nabídku převislých lobelek o odrůdy v čistých barvách. Nyní bude k dispozici Lobelia erinus pendula ’Cascade’ v barvě modré, fialové, červené a bílé. Převis této odrůdy je cca 40 – 60 cm, je ideální rostlinou do sesazovaných mís a truhlíků.
Úplnou novinkou v sortimentech generativně množených rostlin je Osteospermum ’Passion Mix’. Rostliny jsou kompaktní, není nutné je zaštipovat. Kvetou celou sezónu a jsou určeny především pro pěstování v nádobách.
Dlouho očekávanou novinkou je doplnění skupiny převislých odrůd Petunia hybrida Wave o modře kvetoucí odrůdu ’Wave Blue’. Tato skupina se již na našem trhu zabydlela především pro snadné pěstování a velký převis, který dokáže v okenních truhlících vytvořit. Zdravotní stav generativně množených petúnií je neporovnatelně lepší než u obdobných odrůd množených řízky.
Odrůda Rudbeckia hirta ’Toto’ je obohacena o dva nové barevné odstíny ’Toto Lemon’ – světle žlutý a ’Toto Rustic’ – hnědožlutý. Odrůdy této skupiny se vyznačují velmi kompaktním růstem, výškou cca 30 cm a velkým množstvím 5 – 7 cm velkých květů. Výborně se osvědčují na záhonech, ale především v nádobách
V několika posledních letech se z Tagetes stává tržně zajímavá květina, proto jsme rozšířili sortiment odrůd Hero o ’Hero Bee’, ’Hero Harmony’ a ’Hero Yellow’. Tyto nízké odrůdy s velkým květem jsou určeny především do nádob, velmi dobře se prodávají jako květinová sadba, protože tato skupina spolehlivě nakvétá již v kontejnerech.
Zajímavá bude jistě i skupina nízkých ostálek Zinnia grandiflora Short Stuff, a to odrůdy ’Cherry Shades’, ’Scarlet’ a ’Yellow’. Jsou vysoké pouze 20 – 25 cm, velmi kompaktní. V květináčích 16cm jsou zajímavé pro letní prodej.
Z dvouletek se v letošním roce v nabídce poprvé objeví skupina Bellis perennis Roglli ’Bílá’, ’Červená’ a ’Růžová’. Rostliny jsou jen 12 cm vysoké, kompaktní, mají velký plný květ a vyznačují se vysokou raností.
Více informací o jednotlivých novinkách – popis odrůd, základní doporučení k pěstování atd. najdete v katalogu firmy Černý pro rok 2002 – 2003, který bude k dispozici koncem července a který vám rádi zašleme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *