08.12.2014 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Přehlídka odrůd zeleniny i zhodnocení sezóny

Na mikulášský seminář o odrůdách zeleniny, který uspořádala minulý týden akciová společnost SEMO v jihomoravských Rakvicích, zavítalo několik desítek pěstitelů zeleniny. Měli možnost dozvědět se nejen aktuální informace o nových odrůdách firmy Semo, a. s., ale také zastupovaných firem – japonské TAKII a nizozemské POP VRIEND, díky kterým může tato česká společnost nabídnout pěstitelům unikátní odrůdy zeleniny. Spolu s Ing. Jaroslavem Rodem, CSc., mohli účastníci rovněž zhodnotit aktuální problémy letošní sezóny týkající se chorob a škůdců.

Semo, a. s., nabízí širokou škálu zeleninového osiva v kategoriích Standard, prodávané jako volně vážené, a Profi se špičkovou kvalitou, jež je upravené kalibrací, ošetřené HWT a inkrustované fungicidy, případně insekticidy. Pro své zákazníky připravuje i předklíčené osivo petržele, mrkve a celeru i například BIO osivo.

Podle ředitele Sema Jana Prášila je předklíčené osivo petržele zajímavým artiklem. Před šesti lety váhal, jestli se do předkličování pustit i na hobby trhu. Jak uvedl, pokud se s předklíčeným osivem správně naloží, to znamená, že se především aplikuje do vhodných podmínek, nezmrzne, herbicidy se aplikují do tří dnů od založení atd., poskytuje velmi dobré výsledky. Například odrůda petržele Orbis je na Východním Slovensku a v oblasti Žiliny velmi oblíbená.

 

Více informací se dozvíte na stránkách Zemědělce a v časopisu Zahradnictví.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down