Představení firmy Stávek – skleníky

Firma byla založena v roce 1990. Začínali jsme s výrobou zahrádkářských skleníků. Majitel firmy měl více než dvacetileté zkušenosti v navrhování a výrobě skleníků pro zahradníky, proto jsme postupně začali s výrobou skleníků pěstebních, atypických, pro vědecké účely, prodejních a realizovali jsme modernizace starých stávajících, např. LUR.

Byly navrženy nové výrobky, např. stoly pracovní, pěstební, pevné, přesuvné, pojízdné prodejní regály, stínovací a tepelné clony. Od roku 2000 dovážíme z Holandska repasované skleníky Venlo.

Přednosti skleníku – IDEÁL
– skleníková konstrukce je žárově pozinkovaná ze speciálních ocelových profilů, sklo
s = 4 mm, dvojsklo i polykarbonáty jsou upevněny a současně utěsněny speciálními pryžovými profily
– tepelně izolované žlaby
– posuvná vrata a dveře jsou utěsněny labyrinty a kartáči
– střešní větráky systém cik – cak – umožňují odvětrání skleníku bez rizika poškození větrem
– skleníková konstrukce se kotví na podezdívku (patky) vruty a hmoždinkami

Zahrádkářské skleníky – šíře lodi 2 m, 2,5 m, 3 m
Nepotřebují betonovou podezdívku, součástí dodávky je nosný žárově pozinkovaný rám, který umožňuje skleníky i přenášet, všechny typy jsou osazeny posuvnými dveřmi, umožňují i odvětrání skleníku (při větru se nerozbijí) a vjezd zahradním kolečkem.
Lehká, žárově pozinkovaná a utěsněná konstrukce, tvar skleníku a velká šíře tabulí skla vytvářejí ideální pěstební podmínky již v jarních měsících, kdy je značný nedostatek slunečního záření. Vybavenost těchto skleníků tvoří různé pevné i závěsné poličky, pěstební a pracovní stoly, tepelné a stínovací clony, vytápění a samozřejmě i automatické otevírání větráků. Zahrádkářské skleníky IDEÁl získaly na celostátní výstavě Zahrada Čech v Litoměřicích nejvyšší ocenění – Křišťálové jablko.

Pěstební skleníky
Staví se jedno i vícelodní, šíře lodi 3,2 m, 6,4 m a 9,6 m. Minimální výška prosklené bočnice 1,8 m. Zasklívací materiály dodáváme dle požadavku zahradníků. Velmi často jsou tyto skleníky zaskleny jen sklem taženým, čirým s = 4 mm. Zateplují se horizontální tepelnou a stínovací clonou. Bočnice a štíty se následně před zimním obdobím tepelně izolují bublinkovou fólií. Skleníky získaly nejvyšší ocenění Zlatý klas na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích.

Prodejní skleníky
Dodávají se obvykle jako vícelodní, šíře lodi 6,4 m a 9,6 m. Monolitická, tepelně izolovaná podezdívka bývá asi 70 – 80 cm nad terénem. Prosklená bočnice 2,4 m a vyšší. Zasklívací materiály – střecha: sklo s = 4 mm, ostatní opláštění dvojsklo v kombinaci s polykarbonáty. Střešní prostor se opět odděluje tepelnou a stínovací clonou s tkaninou Svenson. Vytápění jednak klasické – registry z hladkých trubek, v poslední době se začínají používat teplovzdušné plynové agregáty, které při provozu nejen vytápějí, ale současně spalinami, tj. CO2, přihnojují výpěstky ve skleníku. Zastřešený prostor bývá členěn minimálně na dvě sekce, prodejní část a část pro uchovávání rostlin, případně část pěstební.
Skleníky VENLO – REPAS
Šíře lodi 6,4 m a 9,6 m. Výška prosklené bočnice 2,4 m a 3 m. Zasklení střechy sklem čirým
s = 4 mm. Štíty a bočnice opět sklem s = 4 mm s možností dvojitého zasklení. Nosná konstrukce je z ocelových, žárově pozinkovaných profilů, stáří do dvaceti let, žlaby jsou zevnitř opatřeny asfaltovým nátěrem. Střecha i opláštění je z A1 profilů. Pryže, šroubovina a drobný materiál, posuvná vrata a dveře jsou nové. Pohony střešních větráků včetně jednofázových lineárních motorů jsou převzaty ze skleníků IDEÁL a jsou nové.
Střecha je opatřena novými příčnými a svislými táhly pro zatížení sněhem.
Skleníky VENLO – REPAS také upravujeme pro zasklení dvojsklem Ditherm a případně polykarbonátem.

Na závěr
V současné době dodáváme skleníky „na klíč“, tj. od zpracování projektové dokumentace, spodní stavby, topení, závlahy, automatické regulace, vnitřní vybavenosti skleníku až po uvedení skleníku do provozu a následný servis.
Vážení čtenáři, snažili jsme se Vám nastínit výrobní program naší firmy včetně služeb pro Vás. V případě Vašeho konkrétního zájmu o naše skleníky zasíláme obratem cenovou nabídku, případně požadované technické informace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *