03.04.2019 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Předsezónní seminář přiblížil současné trendy a novinky

Společnost AGRO CS a. s. letos uspořádala v polovině února ve svém sídle v České Skalici již potřinácté předsezónní odborný seminář pro realizační firmy a zahradní architekty. Jako každoročně se semináře zúčastnilo kolem stovky zahradníků a odborníků z oboru. Kromě novinek ze sortimentu AGRO CS si účastníci vyslechli několik zajímavých přednášek.

Na úvod firmu AGRO CS představil Ing. Kamil Pečenka, který nastínil Trávníkový program. Ten zahrnuje sortiment pro zahradní a parkové realizace, ale i fotbalová, sportovní a golfová hřiště, veřejnou zeleň a střešní zahrady. Přítomným připomněl, že se mohou stát prodejními partnery řady dlouhodobě působících hnojiv Garden Boom určené pro trávníky i okrasnou zeleň. Novinkou v sortimentu firmy je granulované smáčedlo Aqueduct Flex, které napomáhá rychlejší regeneraci trávníku. Pro profesionální aplikaci je určený výluh z vermikompostu Agro Vitality Komplex extra silný pro zvýšení vitality půdy například na zahradách u novostaveb. Pro jednodušší aplikaci dodávají od loňského roku dolomitický vápenec v granulované formě. Nově dodává AGRO CS rovněž totální herbicid Glyfo Klasik Strong jako vhodného pomocníka při přípravě půdy pro nový trávník. Pro jeho aplikaci musí realizátoři vlastnit osvědčení o odborné způsobilosti. Osvědčení mohou zájemci získat v rámci školení, které společnost AGRO CS pořádá v průběhu roku.

Substráty ProfiMix zůstávají hlavním produktem firmy, dodávají je jako volně ložené, Big Baly nebo ve 150l balení (100l v případě kůrového mulče). Ročně prodají ze střediska ve Smiřicích kolem 250 tisíc m3 kůrového mulče. Ve spolupráci s DLF Seeds, s. r. o., míchají travní směsi okrasné, hřišťové, parkové, regenerační i univerzální, ale i profesionální směsi například pro golfová hřiště. Rovněž jsou největšími producenty travních koberců v tuzemsku. Základ tvoří kostřava červená, jílek vytrvalý a lipnice roční. Dodávají i travní koberce pro fotbalová hřiště na bázi jílku vytrvalého, který snáší větší zátěž.

Celý článek naleznete v časopise Zahradnictví č. 4/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down