Pražská TSK zahájila prořezy uličních stromořadí, vyjdou na zhruba miliardu korun

Pražská Technická správa komunikací (TSK) začala v polovině dubna prořezávat a ošetřovat uliční stromořadí, práce potrvají nejméně osm let, informovala mluvčí TSK Barbora Lišková. Práce podle informací ve věstníku veřejných zakázek vyjdou na 972,3 milionu korun a podle mluvčí se budou týkat zhruba 100 000 stromů.

Na arboristické práce vypsala správa komunikací tendr rozdělený na osm částí, ve kterém uspěly firmy ALL4TREES, Gardenline, SANKOL, ARBOTYL a arborista Tomáš Gut. „Musíme péči o stromy natolik zintenzivnit, abychom stromy udrželi v ulici nejen co nejdéle, ale hlavně v dobré kondici,“ uvedl k tomu primátorův náměstek Adam Scheinherr, pod kterého TSK spadá. Arboristé budou podle mluvčí převážně s pomocí stromolezecké techniky pracovat na stromech podle plánu hodnotícího samostatně každý z nich. Vedení města k tomu také koncem loňského roku schválilo manuál, který je kromě nových výsadeb zaměřen i na péči o stávající dřeviny.

Práce nyní podle Liškové začaly v Praze 6 v Thákurově, Kolejní a Seminární ulici. Příští týden budou pokračovat v Praze 10 a Praze 7 a od května pak v celé metropoli. Mluvčí dodala, že prořezové práce nejsou omezené obdobím vegetačního klidu a někdy je lepší je dělat mimo zimní měsíce, kdy mohou prořezané dřeviny poškodit mrazy. Všichni stromolezci jsou podle Liškové držitelé potřebných certifikátů a hodnocení stromů a dozor prací mají na starosti odborníci.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down