Praha upraví Centrální park na Jižním Městě

Pražský magistrát plánuje úpravy Centrálního parku na Jižním Městě, který se nachází mezi stanicemi metra Opatov a Háje. Městští radní dnes rozhodli o zadání tendru na úpravy s odhadovanou hodnotou 78 milionů korun bez DPH. O vypsání soutěže budou ještě hlasovat zastupitelé. Město v parku plánuje mimo jiné vybudovat kavárnu, toalety a amfiteátr.

Magistrát v minulosti části parku upravil, nyní plánovaná zakázka by měla být finální. „Cílem stavby je přeměna doposud nedostavěné plochy parku s doplněním o vybavenost v podobě zázemí, které nyní v parku dosud výrazně chybí,“ stojí ve schváleném dokumentu. Vedení města také schválilo soubor pozemkových směn, kterými by měl magistrát získat do majetku u částí parku, které jsou nyní v soukromém vlastnictví.

Úpravy se týkají střední části parku, která tvoří zhruba dvě třetiny jeho plochy. Součástí prací budou podle schváleného dokumentu kromě výstavby kavárny se zázemím a amfiteátru také terénní úpravy, úpravy chodníků a cyklostezky, doplnění laviček, grilu a pítka, vybudování kanalizace, výsadba zeleně a osvětlení. Práce by měly začít letos a skončit v roce 2024.

Příprava úprav parku začala v roce 2006. Od té doby byly provedeny zejména terénní úpravy v západní a východní části, kterými byla plocha modelována, a byly vybudovány cesty s veřejným osvětlením.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down