09.05.2022 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Praha nechá upravit Růžový sad na Petříně, vypíše tendr

Pražský magistrát vypíše soutěž o veřejnou zakázku s předpokládanou hodnotou asi 26,8 milionu korun bez DPH na úpravy Růžového sadu na Petříně. Vypsání tendru schválili radní minulý týden. Úpravy budou zahrnovat nové povrchy, výměnu laviček a dalšího mobiliáře nebo doplnění zeleně. Město před několika lety nechalo upravit park v okolí Petřínské rozhledny.

"V rámci revitalizace dojde k výměně povrchů cest, odstranění nevhodných staveb, výměně prvků mobiliáře včetně nového pítka a doplnění výsadeb. Současně dojde i k výměně stávajícího vodovodního potrubí, které z důvodu průsaků nemohlo být používáno," stojí ve schváleném dokumentu. Práce by měly začít letos, s většinou z nich se počítá až na příští rok.

Radní před časem schválili i vypsání veřejné zakázky s předpokládanou hodnotou 39,6 milionu korun na odvodnění stanice lanovky a restaurace Nebozízek a opravu havarijního stavu historické štoly, která se pod ní nachází.

Město v roce 2018 dokončilo úpravy okolí Petřínské rozhledny, které se dočkalo kompletní obnovy. V roce 2019 pak vedení magistrátu plánovalo stavbu zázemí s toaletami ve Velké strahovské zahradě, po kritice některých místních obyvatel však nakonec projekt zrušilo.

Růžový sad na Petříně se nachází mezi Hladovou zdí a historickým opevněním. Pozemky dříve sloužily vojenským účelům, než byly ve 30. letech 20. století upraveny na zahrady. V parku se nachází horní stanice lanové dráhy a hvězdárna M. R. Štefánika.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down