30.09.2023 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Praha 3 vysazuje nové stromy v ulicích a parcích

Radnice Prahy 3 nechala za poslední zhruba rok vysadit v ulicích a parcích 65 stromů, další výsadba bude následovat nyní na podzim a příští rok na jaře. ČTK to řekl radní městské části Jan Bartko (Piráti). Radnice podle něj také připravuje náročnější projekt budování nových stromořadí v ulicích na dolním Žižkově, kde stromy dosud nikdy nerostly.

Zatím se budování nových stromořadí podle radního týká z projekčního hlediska jednodušších lokalit, jako je Ohrada nebo Jarov, případně parku Parukářka. Dále je v plánu výsadba v ulici Na Hlídce v úseku mezi ulicemi Na Balkáně a Biskupcova a v ulici Za Žižkovskou vozovnou mezi ulicemi Biskupcova a V Domově. Radní městské části k tomu nedávno schválili výsledek tendru, podle kterého stromy zasadí za zhruba 3,9 milionu korun bez DPH firma Environmental Building.

Výsadba stromů na dolním Žižkově

Kromě toho radnice podle Bartka připravuje náročnější projekt výsadby na dolním Žižkově, která vyžaduje spolupráci s památkáři a městskou Technickou správou komunikací (TSK). Městská část k tomu připravuje studii, která by měla být hotova do konce roku. Následně radnice nechá připravit projekt a výsadbu pak převezme TSK, řekl radní. "Byli bychom rádi, kdyby se to stihlo do konce volebního období," dodal.

Výsadba stromů je podle zástupců pražských samospráv důležitá z pohledu ochlazování města s ohledem na klimatické změny. V minulém volebním období nechalo město vysázet zhruba 500 000 stromů zejména v nově budovaných lesích. I současná magistrátní koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), Pirátů a STAN má v programovém prohlášení, že bude pokračovat ve výsadbě dalších 500.000 stromů v ulicích, na sídlištích nebo v nově založených parcích a lesoparcích.

Zdroj: ČTK*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down