21.11.2022 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Praha 2 vysadí více než dvě desítky stromů, náklady budou 409 000 korun

Radnice Prahy 2 vysadí nové stromy na veřejných prostranstvích a ve svých parcích. Více než dvě desítky stromů přibudou v Riegrových sadech, na Folimance v Nuslích nebo na Karlově na předpolí Nuselského mostu. Cílem je zlepšit životní prostředí a nahradit již dožilé stromy. Náklady budou 409 000 korun. Uvedla to mluvčí radnice Andrea Zoulová. Ročně vydá radnice na zeleň zhruba 20 milionů Kč. V centru města se obnovují stromořadí, nové lesy vznikají na okraji města.

"Co se týče samotného výběru, v posledních letech volíme k nové výsadbě již takové druhy dřevin, které jsou odolné a schopné prospívat i v podmínkách městského tepelného ostrova," uvedl místostarosta Jan Recman (ODS).

Mezi nově vysazenými druhy se podle Zoulové objeví například javory, lípy, habry, trnovníky a chybět nebude ani platan, jerlín, buk, topol, bříza nebo višeň. Návštěvníci Riegrových sadů se pak mohou těšit i na exotický liliovník tulipánokvětý, který bývá k vidění v českých parcích čím dál častěji a v dospělosti běžně dorůstá až 40 metrů, dodala.

Výsadbu v ulicích komplikuje velké množství inženýrských sítí v chodnících. Většina vysázených stromů se proto objevuje zejména na okraji metropole, kde vznikají nové lesy. Pražští lesníci si na letošní jaro naplánovali vysadit asi 150 000 sazenic stromů, mimo jiné v novém lese Lítožnice, který vzniká mezi městskými částmi Běchovice, Dubeč a Koloděje.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down