17.03.2022 | 04:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Praha 2 opraví část Riegrových sadů, práce potrvají do konce roku

Radnice Prahy 2 zrekonstruuje část Riegrových sadů podél Vozové ulice. Práce potrvají do konce letošního roku a navážou na opravu dokončenou před asi třemi roky. Náklady budou 55,63 milionu korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí radnice Andrea Zoulová. Park druhá městská část revitalizuje postupně několik let. Autorem architektonického a urbanistického řešení je architekt Matouš Jebavý.

Opraveny budou parkové cesty, upraveno jejich odvodnění, rekonstrukce se dočká historická pumpa i ptačí pítko a vznikne přírodní amfiteátr. V parku přibudou lavičky a odpadkové koše a u vchodů budou litinové patníky, které zabrání neoprávněnému vjezdu do parku.

Rovněž bude zdemolováno staré zázemí pro zahradníky a na jeho místě vznikne cesta s dubovou alejí, jabloněmi či třešněmi. Vysazeno bude přes dva tisíce keřů, 48 stromů a na 18.000 cibulovin.

Proměnou projde také tzv. romantické zákoutí s umělými modelovanými pařezy a kořeny. Nově budou vybudovány skalní výchozy pod objektem Mlíkárny. "Skalní výchozy budou připomínat hlediště pro diváky a travnatá plocha, která nahradila bývalou požární nádrž, bude vybavena odběrným místem elektrické energie. Místo tak získá širší společenské a rekreační využití," uvedl místostarosta Václav Vondrášek (ODS).

Postupná oprava parku začala před několika lety. V roce 2017 byla zrekonstruována historická brána Vozová v zadní části parku, o dva roky později byl opraven prostor hlavní vyhlídky na Prahu a Pražský hrad.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down