Pozvánka na letní etapu výstavy Flora Olomouc 2002

Výstaviště Flora Olomouc spolu se Svazem školkařů ČR a Českým zahrádkářským svazem si vás dovoluje koncem srpna, 22. - 25. 8. 2002, pozvat na letní etapu mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc 2002.

Jako obvykle budou těžiště zájmu odborné veřejnosti tvořit pavilony A a E, tématicky doplněné výsadbou letniček a jiřin v exteriérech přilehlých Smetanových sadů. Váš obdiv se v přízemí pavilonu A pokusí získat květinové koláže jiřin, gladiol, růží a dalších květin pozdního léta ve společné expozici Českého zahrádkářského svazu. Ve Smetanových sadech je vysazeno na 1200 ks jiřin. V rámci mezinárodní soutěže pěstitelů jiřin se budou ucházet o přízeň odborné komise v úctyhodném počtu 215 odrůd. Nejen skutečnost, že letos slavíme Mezinárodní rok růže, inspirovala projektanty výstavy k prezentaci královny květin.
Vždyť krása růže nás po staletí nutí obdivovat se množství jejích odrůd, variet, barev a vůni. Galerie a terasa pavilonu A potom orámuje pestrost pozdně letních květů špičkovými výpěstky českých školkařů, sdružených ve Svazu školkařu ČR. Především odbornou veřejnost zve Svaz školkařů ČR do svého informačního stánku, umístěného na galerii pavilonu A.
Jarní přehlídku pelargónií vystřídá v pavilonu E neméně reprezentativní letní přehlídka fuchsií. Těšit se můžeme na 60 odrůd této stále oblíbenější balkónové květiny. Floristům, vyznavačům aranžérských triků s květinami a vdavekchtivým slečnám je věnován pavilon H s vše říkajícím názvem „Svatba mezi květinami“. Po celé čtyři dny výstavy zde přední floristé ČR předvedou široké odborné i laické veřejnosti nové trendy ve vázání svatebních kytic. Dekorované svatební automobily, prostřená tabule, módní šaty doplněné typově vhodnými kyticemi a možná i opravdová svatba, to vše nabízí pavilon H při letní etapě výstavy Flora Olomouc 2002.
Program výstavy doplňuji tradiční soutěže – Novitas Olomucensis, soutěž o nejlépe řešenou expozici a nově tématická soutěž v aranžování svatební kytice.
Tolik pozvánka. Výstaviště Flora Olomouc spolu s oborovými svazy se budou těšit vašemu zájmu na sklonku léta ve dnech 22. – 25. 8. 2002.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *