06.09.2005 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pozvánka do Strašova u Přelouče

Východní Čechy mají nové prodejní centrum hrnkových rostlin ve Strašově u Přelouče. V únoru ho otevřela firma Hol Flor. Květináři, kteří si sem najdou cestu jistě ocení nově vybudovaný moderní prodejní skleník s ochotnou obsluhou a sortimentem z vlastní produkce i dovozu z Nizozemska, jehož nedílnou součástí je parkoviště v příjemné prostředí zahrady japonského stylu.

Zahradnictví, jehož tradice spadá do třicátých let minulého století, obnovil v roce 1990 Pavel Holeček, syn zakladatele firmy. V současnosti se nejmladší z rodiny a spolumajitel firmy Patrik Holeček již může pochlubit téměř čtyřmi tisíci metry čtverečními moderních skleníků, kontejnerovnou, zázemím i prodejním skleníkem se širokým sortimentem hrnkových rostlin.

Bohatý sortiment láká
Produkce vlastních skleníků dosahuje 400 tisíc kusů hrnkovek ročně. Z tohoto množství je 160 tisíc muškátů, 60 tisíc poinzécií, 17 tisíc bramboříků, 60 tisíc chryzantém a zbývající část připadá na balkónovky (surfinie, Bidens, bacopu aj.). Patrik Holeček se drží zásady, že růst produkce musí být spojený s růstem poptávky zákazníků a udržením vysoké kvality produkce.
Holflor navázal velmi úzkou spolupráci s německou firmou Dummen, známější pod trendovou známkou Red Fox a na tuzemském trhu nabízí její kompletní sortiment. Kromě toho je v nabídce sortiment převislých petúnií, Impatiens, Scaevola, Torenia, Diascia, Verbena od izraelské firmy Danzinger.
Ze sortimentu Red Fox lze zmínit dvoubarevné Pelargonium zonale ´Sunstar Red´, ´Sunstar Salmon´ a ´Sunstar Chery´ a P. z. růžovou s okem ´Celine´ ze série Green. Žádané jsou i tmavolisté ´Corona´, ´Fuega´, ´Miranda´, ´Sorpresa´ aj., bujně rostoucí ´Pacific Lavender´, ´Pacific Violet Star´ a ´Pacific Bright Red Star´ nebo kompaktní vzrůstem ´Atlantic Fire´, ´Atlantic Red Star´ aj. V nabídce lze objevit například Pelargonium peltatum s panašovaným listem ´Decora Lila nebo ´Decora Rot´, osm odrůd Osteospermum, širokou škálu Impatiens New Guinea.
Sortiment pěstovaných hrnkovek je stabilizovaný, inovace se týkají každoročně změny velikostí květináče, výsadeb do misek, změny barevného složení, zkoušení novinek.
Přesto, že hlavní strategií firmy je zůstat u pěstební produkce, je neméně významná i velkoobchodní činnost. Patrik Holeček dodává, že prapůvodním nápadem bylo založení sezónního velkoobchodu, v němž by se prodával vlastní sortiment doplňovaný z tuzemska a dovozem z Nizozemska. Dnes se v Hol Floru prodávají hrnkovky celou sezónu díky pravidelnému dovozu (dvakrát týdně) z Nizozemska. V prodejní sezóně převažuje vlastní sortiment, mimo sezónu naopak dovoz.

Obchodní strategie vychází vstříc květinářům
Prioritou firmy je získávat stále nové zákazníky, kteří by byli ochotni a dostatečně uvědomělí na to, aby si sem kvalitu zboží přijeli vybrat nebo ji dokázali rozpoznat při rozvozu firemními automobily. Aby pochopili, že spokojený zákazník, který si u nich kvalitní květinu koupí, se k nim vrátí znovu. Kvalitu zboží zaručuje nejen pravidelný dovoz, ale i pravidelná návštěva (každé dva týdny) na burze v Allsmeru a přímých pěstitelů.
Další důležitou věcí je to, aby měl zákazník důvod přijet každý den. Tomu chce Patrik Holeček napomoci novou službou – týdenním dovozem čerstvých hrnkovek z Dánska. Firma vychází zákazníkům vstříc i příznivými kalkulacemi cen a možností objednávat zakázky přes rozvozovou službu, která zaváží okolí do 150 km. Jedná se převážně o střední a východní Čechy, ale jezdí od Kladna po Svitavy a od Liberce po Jihlavu.
Důležitým aspektem je i pohodlí zákazníků, kteří se v nově vybudovaných prodejních prostorách jistě cítí velmi příjemně.

A na závěr, proč navštívit firmu Hol Flor? Firma uvádí: Nabízíme nejvyšší možnou kvalitu zboží, jasné a přímé jednání, široký sortiment netradičního zboží, maximální pohodlí pro zákazníka, … Přijeďte vyzkoušet a uvidíte.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down