26.01.2023 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pořadatelé dnes vyhlásí Vinařství roku, vyberou jednoho z devíti finalistů

Zástupci Svazu vinařů dnes v sále brněnské hvězdárny vyhlásí vítěze 21. ročníku soutěže Vinařství roku. Soutěž má devět finalistů ve třech kategoriích, vyhlášeni budou vítězové jednotlivých kategorií i absolutní vítěz soutěže.

Jednotlivé kategorie se dělí podle objemu roční produkce vína. V kategorii malá vinařství, tedy firmy s produkcí do 50.000 litrů za rok, spolu budou soupeřit Vinařství Plenér z Pavlova na Břeclavsku, Vinařství Škrobák z Čejkovic na Hodonínsku a Víno Kadrnka z Březí u Mikulova.
Ze středně velkých firem s produkcí do 250 000 litrů za rok postoupily do finále Thaya vinařství z Havraníků na Znojemsku, Krásná hora ze Starého Poddvorova na Hodonínsku a Vinné sklepy Kutná Hora. V kategorii největších podniků, které vyprodukují nad 250 000 litrů ročně, porota nejvýše hodnotila Chateau Valtice - Vinné sklepy Valtice, Annovino vinařství Lednice a Bohemia Sekt.
Finalisty vybírala porota složená z profesionálů z řad vinohradníků a vinařů, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, odborného tisku, enologie, sommelierství, marketingu, prodeje vína a architektury a designu. Vítěze soutěže vybrala sedmičlenná odborná komise, která navštívila jednotlivá vinařství.
Loni titul získalo Reisten z Pavlova, které se řadí mezi střední vinařství.
Soutěž vyhlašuje a titul uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem za podpory Vinařského fondu ČR, Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down