Poprvé na EUROPA CUPU

Svaz květinářů a floristů České republiky je občanským sdružením, které sjednocuje ve svém Svazu profesionální zahradníky a floristy z celé České republiky. Tento Svaz se stal v loňském roce členem FEUPF, což je mezinárodní organizace floristů. Tato mezinárodní organizace pořádá evropskou soutěž floristů, která se koná jednou za čtyři roky.

Jako prvořadou akci, kterou musí SKF ČR zajistit v nejbližším období, je účast našeho zástupce na soutěži Europa cup ve Slovinsku ke konci září tohoto roku. Bude to poprvé, co se florista z České republiky zúčastní této významné evropské floristické soutěže. SKF ČR stanovil podmínky, kdo se může Europa cupu zúčastnit. Je to nejlépe umístněný člen SKF ČR na letošním ročníku Děčínské kotvy. Tak se stal naším reprezentantem vicemistr České republiky v aranžování květin. Bc. Přemysl Hytych.
Bc. Přemysl Hytych je studentem Mendlovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně, zahradnické fakulty v Lednici na Moravě. Narodil se 22.1.1984 v Ivančicích
je absolvent SZaŠ Brno – Bohunice.
Je účastníkem floristických soutěží jako: Brněnská růže, Děčínská kotva, Victoria regia, soutěže v rámci výstav Flora Olomouc, kde se umístil na předních pozicích.
Je realizátor vlastních výstav: Velikonoční výstava – Velešovice 2004, Vánoční výstava – Zámek Nesovice 2005, Vánoční výstava – Zámek Slavkov 2006.
Jeho největším koníčkem je floristika, dále kresba, návrhy modelů.
Nejoblíbenějšími pracovními materiály jsou materiály přírodního charakteru.
Ve Slovinsku se bude soutěžit v několika disciplinách a to: Úkol 1 – Pipi, Úkol 2 – Svatební kytice, Úkol 3 – Aranžmá nádobové rostliny , Úkol 4 – Tématické aranžmá „Jože Plečnik architekt (Ljubljana, Vienna, Prague)“ , Úkol 5 – Kytice, Úkol 6 – Překvapení.
Věřím, že i když se jedná o první kontakt s Evropou, že náš reprezentant uspěje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *