24.04.2002 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Popisy nově registrovaných odrůd zelenin za rok 2000 – 2001

.

SALÁT HLÁVKOVÝ
Lactuca sativa L. var. capitata L.

Brilant
Raná odrůda máslového typu, vhodná k rychlení. Byla vyšlechtěna firmou SEMO s.r.o., Smržice, Česká republika.

Listy jsou vodorovné až polovzpřímené, středně zelené barvy bez antokyanu, středně tlusté se slabým leskem, slabou bublinatostí a středně velkými bublinami a celokrajným okrajem čepele. Hlávka je středně velká, okrouhlá, středně překrytá listy, středně pevná až pevná, středně hustá se slabě až středně uzavřenou bází.
Vyžaduje spon minimálně 25 x 20 cm. Vzhledem k tužším vnějším listům lze krátkodobě skladovat.
Odrůda je středně odolná proti vybíhání do květu i za dlouhého dne.

Děvín
Raná odrůda máslového typu, vhodná k rychlení a přirychlování. Byla vyšlechtěna firmou SEMO s.r.o., Smržice, Česká republika.
Listy jsou vodorovné až polovzpřímené, středně zelené barvy bez antokyanu, tenké až středně tlusté se slabým leskem, bez bublinatosti a celokrajným okrajem čepele. Hlávka je středně velká, okrouhlá, středně překrytá listy, středně pevná, středně hustá se slabě až středně uzavřenou bází.
Vyžaduje spon minimálně 25 x 25 cm.
Odrůda je odolná proti vybíhání do květu i za dlouhého dne.

Dickinson
Poloraná až polopozdní odrůda ledového salátu typu Saladin, vhodná k polnímu pěstování pro časné letní a podzimní sklizně. Byla vyšlechtěna firmou Nickerson Zwaan B.V., Nizozemsko. Zástupcem pro ČR je firma SEMPRA PRAHA a.s., Praha.
Listy jsou polovzpřímené, středně šedozelené barvy bez antokyanu, tlusté se středním leskem, slabou až středně silnou bublinatostí, malými bublinami, středně zvlněným a středně členitým okrajem čepele. Hlávka je středně velká až velká, okrouhlá, zcela překrytá listy, pevná, hustá, těžká, křehká se slabě uzavřenou bází.
Odrůda je velmi odolná proti vybíhání do květu za dlouhého dne.

Fulica
Raná až poloraná odrůda máslového salátu, vhodná k polnímu pěstování pro letní a podzimní sklizně. Byla vyšlechtěna firmou Royal Sluis B.V., Nizozemsko. Zástupcem pro ČR je Ing. Milan Říha, CSc., Praha.
Listy jsou polovzpřímené až vodorovné, středně až tmavě zelené barvy bez antokyanu, středně tlusté se středním až silným leskem, slabou bublinatostí a velkými bublinami a slabě až středně zvlněným okrajem čepele. Hlávka je středně velká, okrouhlá, středně překrytá listy, středně pevná až pevná, středně hustá se středně uzavřenou bází.
Odrůda je odolná proti vybíhání do květu za dlouhého dne.

Maximo
Pozdní odrůda ledového salátu typu Saladin, vhodná k polnímu pěstování pro jarní, letní a podzimní sklizně. Byla vyšlechtěna firmou SEMO s.r.o., Smržice, Česká republika.
Listy jsou polovzpřímené, středně až tmavě šedozelené barvy bez antokyanu, tlusté se středním leskem, středně silnou bublinatostí, malými bublinami, středně zvlněným a středně až silně členitým okrajem čepele. Hlávka je velká, okrouhlá, zcela překrytá listy, pevná, středně hustá až hustá, těžká, křehká se slabě až středně uzavřenou bází.
Vyžaduje spon minimálně 30 x 30 cm.
Odrůda velmi odolná proti vybíhání do květu za dlouhého dne.

Miniko
Pozdní odrůda ledového salátu typu Saladin, vhodná k polnímu pěstování pro jarní, letní a podzimní sklizně. Byla vyšlechtěna firmou SEMO s.r.o., Smržice, Česká republika.
Listy jsou polovzpřímené, středně šedozelené barvy bez antokyanu, tlusté se středním až silným leskem, slabou až středně silnou bublinatostí, malými bublinami, středně až silně zvlněným a středně členitým okrajem čepele. Hlávka je malá až středně velká, okrouhlá, zcela překrytá listy, velmi pevná, hustá, křehká se středně až silně uzavřenou bází.
Odrůda je velmi odolná proti vybíhání do květu za dlouhého dne.

Singers
Raná až poloraná odrůda máslového salátu, vhodná k polnímu pěstování pro letní a podzimní sklizně. Byla vyšlechtěna firmou Royal Sluis B.V., Nizozemsko. Zástupcem pro ČR je Ing. Milan Říha, CSc., Praha.

Listy jsou polovzpřímené až vodorovné, středně zelené barvy bez antokyanu, středně tlusté až tlusté se slabým leskem, slabou bublinatostí, středně velkými až velkými bublinami a velmi slabě až slabě zvlněným okrajem čepele. Hlávka je středně velká, okrouhlá, středně překrytá listy, středně pevná, středně hustá se středně uzavřenou bází.
Odrůda je středně odolná až odolná proti vybíhání do květu za dlouhého dne.

Whitna
Raná odrůda máslového typu, vhodná k rychlení. Byla vyšlechtěna firmou Syngenta Seeds B.V., Nizozemsko. Zástupcem pro ČR je firma Syngenta Czech s.r.o., Semčice.
Listy jsou polovzpřímené, středně až tmavě zelené barvy bez antokyanu, středně tlusté, bez lesku s velmi slabou bublinatostí, velkými bublinami a celokrajným okrajem čepele. Hlávka je středně velká až velká, příčně široce eliptická, slabě až středně překrytá listy, středně pevná, volná až středně hustá se středně uzavřenou bází.
Odrůda je středně odolná proti vybíhání do květu za dlouhého dne.

SALÁT LISTOVÝ
Lactuca sativa L. var. crispa L.
Rosela
Raná odrůda listového salátu typu Lollo Rossa, vhodná k polnímu pěstování pro letní a podzimní sklizně. Byla vyšlechtěna firmou MORAVOSEED spol. s r.o., Mikulov, Česká republika.
Tvoří velký shluk tenkých až středně tlustých listů se středně až tmavě červeným zbarvením, silným až velmi silným leskem, velmi silnou bublinatostí a malými bublinami, silně zvlněným okrajem čepele a mělkými až středně hlubokými zářezy.
Odrůda je odolná proti vybíhání do květu za dlouhého dne.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down