11.02.2016 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pomáhají zvýšit úroveň školkařství

Svaz školkařů ČR uspořádal pro své členy ve dnech 8. až 10. února 2016 v Lísku na Žďársku školkařské dny a valnou hromadu. Třídenní program byl nabitý novými informacemi z oboru a zajímavými praktickými radami pro školkaře. V průběhu tří dnů vystoupila řada odborníků, kteří informovali posluchače například o invazivních chorobách na okrasných dřevinách a riziku zavlékání do školek, dále o bezrašelinových substrátech, bakterii Xylella fastidiosa či o šlechtění růží Kordes.

Ing. Jaroslava Litschová z Ministerstva zemědělství upozornila na možnost získat investiční podporu z Programu rozvoje venkova. Konkrétně z programů 4.1.1 Investice do zemědělských podniků a 4.2.1 Zpracování a uvádění na trh zemědělských produktů a dále také z operací 16.2.1 a 16.2.2, které jsou určeny pro inovativní projekty spolupráce. Zároveň vyzvala přítomné k zasílání připomínek pro podmínky nadcházejícího druhého kola příjmu žádostí o dotaci. To letos proběhne pravděpodobně na přelomu září a října.

Novinkou jsou nové webové stránky, které byly podle svého tvůrce RNDr. Jana Holpucha, Ph.D.,  vytvořeny s ohledem na jednoduchost a srozumitelnost. Zachována byla rozsáhlá fotoencyklopedie rostlin s 2386 položkami. V členské sekci mají jednotliví členové možnost se prezentovat. Podle tajemnice svazu Ing. Marie Horákové bude potřeba informace aktualizovat i s ohledem na jednotnou strukturu informací o jednotlivých členech. Členové svazu budou mít přístup k interním informacím, jako jsou zápisy z jednání představenstva nebo interní dokumenty.

Profesní organizace Svaz školkařů ČR, z. s., sdružuje více než 80 členů, kteří hospodaří na ploše přesahující 1200 hektarů. Cílem sdružení je mimo jiné zvyšování úrovně školkařství a ochrana společných práv vůči orgánům veřejné správy. Členem svazu se může stát každá podnikající fyzická i právnická osoba v oboru školkařství, v oboru produkce rostlin i jiná odborná společenství a korporace, pokud svým účelem a zaměřením mají vztah ke školkařství.*

 

 

Více informací se dočtete na stránkách časopisu Zahradnictví a v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down