20.10.2021 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podzimní výstavu Flora Olomouc navštívilo 20 000 lidí, mnohem víc než loni

Podzimní etapu výstavy ovoce a zeleniny Flora Olomouc-Hortikomplex od čtvrtka do neděle navštívilo bezmála 20 000 lidí, což je meziročně více než dvojnásobný počet. Návštěvnost loňské podzimní Flory totiž výrazně poznamenala sílící pandemie koronaviru a na výstavu se tehdy přišlo podívat 9000 lidí. Počet návštěvníků letošní podzimní Flory je srovnatelný s dobou před pandemií, sdělila předsedkyně představenstva Výstaviště Flora Eva Fuglíčková. Loni se kvůli pandemii koronaviru konala pouze letní a podzimní varianta výstavy Flora, jarní část byla loni i letos zrušena.

"Jsem velice ráda, že se nám při letošní podzimní etapě Flory Olomouc Hortikomplex podařilo dostat na srovnatelná čísla návštěvnosti, jaká byla před pandemií. Je to důkaz, že se k nám lidé vrátili a zachovali nám věrnost," uvedla Fuglíčková. Hlavní expozice podzimní Flory Olomouc byla pojata jako říše ovoce a zeleniny. Výstava se tak svým tematickým laděním připojila k iniciativě Organizace spojených národů, jejíž Valné shromáždění vyhlásilo letošní rok jako Mezinárodní rok ovoce a zeleniny.

Součástí podzimní Flory Olomouc byly tradičně zahradnické trhy a festival gastronomie a nápojů Olima 2021, který zahrnuje soutěž kuchařů a cukrářů Olima Cup, soutěžní klání o nejlepší marmeládu Flora džem či mezinárodní Grand Prix ovocných destilátů Flora košt. Návštěvníci podzimí Flory se mohli zúčastnit slavnostního vyhlášení letošních držitelů certifikátu Regionální potravina Olomouckého kraje. Na programu bylo tradiční dýňodlabání i prezentace včelařských potřeb a včelích produktů Hanácká včela.

Výstaviště Flora u příležitosti podzimní Flory společně s předními českými floristy pořádá od 14. do 29. října akci Rozkvetlé památky. Letos jsou ukázky floristického umění k vidění ve čtyřech olomouckých kostelech.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down