Podzimní novinky S&G

Viola cornuta serie FRIOLINA je první vegetativně množenou violkou na trhu květin. FRIOLINA je nabízena ve dvou barvách : Friolina Yellow - čistě žlutá, Friolina White – čistě bílá. Tato série vytváří nádherné, bujně rostoucí keře s velkou násadou květů a dlouhými převisy. Je vhodná pro jarní prodej v závěsných koších a sloupech.

Vzhledem k silnému růstu vyžaduje od počátku kultury přímou výsadbu do závěsných nádob, kvalitní substrát s přídavkem pozvolna se uvolňujícího hnojiva, dostatek vody, vyšší dávky živin (zejména draslíku) a dostatečné osvětlení. Je vhodné výhony alespoň dvakrát zaštípnout (v rozmezí dvou až pěti týdnů po nasázení). FRIOLINA nejvíce vynikne v závěsných nádobách jako solitera v jedné barvě. Svou záplavou květů potěší pěstitele po celou sezónu.

Viola wittrockiana serie CATS F1 je oblíbená mezi spotřebiteli pro své typické květy připomínající svou kresbou kočičí fousky.
Serie Cats je nabízena v pěti barvách: Cats Orage – oranžová, Cats Yellow – žlutá,
Cats White – bílá, Cats Violet and White – fialová s bílým středem, Cats Red and Gold – červená se žlutým středem.
Růst této série je bujnější a méně kompaktní –z tohoto důvodu je nezbytné opakované retardování během pěstební kultury. V nakvétání je pozdnější než serie Delta. Cats se hodí jak pro podzimní tak i pro jarní produkci.

Osvědčená série obří macešky COLOSSUS F1 je rozšířena o tři nové trhem žádané barvy: Colossus Neon Violet – zářivě fialová, Colossus Pure Yellow – čistě žlutá, Colossus White – čistě bílá

Série nejžádanější violy wittrockiany DELTA F1 je rovněž obohacena o tři nové barvy: Delta Beaconsfield Improved – modrofialová vylepšená, vyniká vyšší odolností na houbové choroby, než předchozí barva.
Delta Persian Surprice – směs odstínů fialové a žluté, je tvořena pestou paletou odstínů a jemnými přechody těchto dvou barev
Delta white with Blotch – bílá s okem vylepšená, má rovněž posílenou odolnost na houbové choroby a vyznačuje se kompaktním, uniformním růstem a raností.

Známá série PATIOLA F1 je doplněna o novou barvu Patiola Bronze Red – bronzově červená.

Nová série ENDURIO F1 je v letošním roce posílena o dvě výrazná novošlechtění Endurio Pure Violet – čistě fialová a Endurio Red with Yellow Face – červená se žlutým středem a tvoří tak ucelenou řadu šesti zářivých barev.

Rovněž dvě další série minimacešek jsou rozšířeny o další barvy. Viola cornuta – série ROCKY F1 je bohatší o Deep Blue with Face – tmavě modrou s bílým středem. Je charakteristická bohatým a uniformním kvetením stejně jako zbývajících 19 barev této série.

Poslední letošní novinkou uvedenou na letošní trh jsou v sérii SNAZZY F1 dvě barvy
Snazzy Antique Shades – odstíny starorůžové.
Snazzy White with Blotch – bílá s okem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *