14.05.2018 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poctivý zahradník dělá svou práci srdcem

Školky Haupt–- ovocná a trvalková školka, leží v podhůří Orlických hor na okraji Ústí nad Orlicí. Trvalková školka dodává rostliny velkoobchodně do realizačních firem, zahradních center i zahradnictví. Nebojí se zkoušet nové kultivary trvalek a používá je také při realizacích ve městě. Provoz školky se snaží vylepšovat, zákazníky lákají i na nové webové stránky.

Trvalková školka zaujímá zhruba 8000 m2, ovocná školka kolem čtyř hektarů a na zbývající ploše pěstují stromy pro realizace výsadeb. Půda je tu celkem jílovitá, mladé stromky jsou houževnaté. „Naše stromy jsou zvyklé na nepříznivé povětrnostní podmínky. Často plánujeme výsadby v krajině podél polních cest. Takové výsadby jsou pro nás srdcovou záležitostí. K těmto akcím si připravujeme vlastní sazenice, u kterých netrváme na perfektně rovném kmínku a pravidelně rostlé koruně. Strom má být jedinečný, něčím zajímavý,“ podotkl pěstitel.

Zhruba čtyři roky se v ovocné školce zabývají také starými a krajovými odrůdami, o které je prý čím dál větší zájem. V matečnici mají už kolem padesáti odrůd jabloní, asi dvacet odrůd hrušní a několik třešní. V ovocné školce také pěstují růže – přibližně třicet kultivarů, které prodávají prostokořenné. „Postupně opouštím arboristiku a zaměřuji se na výsadby, údržbu veřejné zeleně a školkařinu,“ vysvětlil Pavel Haupt.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 5 /2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down