05.02.2024 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Po třech letech jsme částku téměř ztrojnásobili

Proč pomáháme zrovna Lékařům bez hranic? Jedním z důvodů je i fakt, že v roce 1999 získali Nobelovu cenu za mír. Na celém světě pomáhají na základě tří principů, kterými jsou nestrannost, neutralita a nezávislost. Naše sdružení zahradních center podporuje tuto organizaci již čtvrtým rokem a na začátku jsme ani jeden z nás netušili, že se z naší spolupráce stane něco mnohem silnějšího.

Zahradní centra CS, obchodní družstvo založené roku 1998 sdružuje celkem 26 zahradních center (15 v České republice a 11 na Slovensku). Společným zájmem všech členů je nabídnout svým zákazníkům profesionální přístup a služby spojené s nákupem živých rostlin, zahradnických potřeb, dekorací, krmiv pro zvířata, vybraných potravin, vína, ovoce a zeleniny.

Nestrannost

Poskytují lékařskou péči lidem, kteří ji potřebují. Nezáleží na tom, z jaké jsou země, jakého jsou náboženského vyznání nebo jaké mají politické preference. Důležité je jen to, že jde o lidské bytosti v nouzi.

Neutralita

V konfliktních situacích se nepřidávají na žádnou stranu, jsou tam, kde je nejvíce zapotřebí lékařská péče. Na jednom oddělení polní nemocnice Lékařů bez hranic leží civilisté vedle raněných vojáků obou stran. Zbraně i nepřátelství je nutno nechat přede dveřmi.

Nezávislost

Při financování humanitárních projektů i aktivit v zázemí spoléhají zejména na finanční příspěvky od soukromých dárců a jen v menší míře a pro vybrané projekty přijímají granty od vlád a institucí. Téměř 100 % jejich příjmů pochází právě od soukromých dárců, kteří jim průběžně poskytují menší částky.

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Zahradnictví 2/2024*

Text: Ing. Kateřina Richterová, manažerka obchodu, Zahradní centra CS, obchodní družstvo

Foto archiv ZC CS

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down