Plzeň dá peníze na školní včelí úly, květinovou louky i na řezy stromů

Plzeň podpoří sedm projektů ze svého fondu životního prostředí více než 680 000 korunami. Peníze dá například na školní včelí úly, založení květinové louky, péči o zelenou fasádu nebo na řezy vzrostlých stromů a nádrže na vodu na městských hřbitovech. Dotace dnes schválili zastupitelé.

Městská organizace Správa hřbitovů a krematoria dostane 325 000 korun na bezpečnostní řezy listnatých stromů na Ústředním hřbitově a na využití dešťové vody na hřbitovech U sv. Jiří a ve Skvrňanech. "Údržba stromů je nutná především z důvodu bezpečnosti a také z estetického hlediska. V areálech hřbitovů se nachází vzrostlé staré stromy, u nichž je potřeba zajistit sanaci a úpravu tak, aby nedocházelo k poškození hrobových míst a ohrožení zdraví návštěvníků," řekl náměstek odpovědný za životní prostředí Aleš Tolar.

Údržba zeleně a včely

Azylový dům Patronus, který postavilo město, dostane 60 000 korun na celoroční údržbu zeleně, péči o zahradu, zelené střechy i profesionální péči o zelenou fasádu. Pátý obvod Křimice využije 99 000 korun na květinovou a liliovou loučku v Chebské ulici. "Nyní se v místě nachází nepořádek, roste tam plevel. Po odstranění náletových dřevin, plevelných rostlin a založení záhonu různých typů lilií a dalších okrasných rostlin se tento prostor zatraktivní," uvedl Tolar. Základní školy v části Újezd a 25. Základní škola v Chválenické ulici využijí celkem přes 50 000 korun na včelí úly, které mají na svých střechách a používají je při výuce. Seznamují žáky s významem včel pro životní prostředí. S žádostí uspěla také 4. Základní škola v Kralovické ulici, jež dostane 63 000 korun na umístění meteostanice na svou zelenou střechu. "Cílem projektu je monitorování a analýza meteorologických dat, které pedagogové s žáky využijí při výuce klimatických podmínek života, ekologie a koloběhu vody v přírodě," dodal Tolar.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down