Plevel Fest nabídne žákům škol jiný úhel pohledu na zatracované rostliny

Víte, pro koho je plevel nepřítel a pro koho užitečný společník? Kdy se rostlina promění v plevel a kdy se z plevele stane ohrožený druh? To a mnohem více se dozvíte na Plevel Festu 10. a 11. května v Národním zemědělském muzeu.

 Národní zemědělské mmuzeum v Praze zve do světa nenápadných a zatracovaných rostlin, jež provází člověka od počátků zemědělství. O jejich super vlastnostech, životních strategiích i proměnách, kterými díky nim prošlo zemědělství, se žáci středních škol dozvědí v programu, který organizátoři připravili u příležitosti Mezinárodního dne zdraví rostlin. Těšit se mohou na více než desítku zajímavých stanovišť (od 1. patra až po střechu NZM), praktické ukázky, povídání s výzkumníky i vysokoškolskými pedagogy, přednášky, vědomostní kvíz i kurz vaření z plevele.

Program je primárně určený pro žáky středních škol a vznikl ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze, Výzkumným ústavem rostlinné výroby, v. v. i., Ústředním kontrolním a zkušebním ústavem zemědělským a Českou herbologickou společností.

Kompletní program je v obrazové příloze.

 Školní skupiny se mohou hlásit zde. 

 Akce se koná pod záštitou starosty městské části Praha 7 Jana Čižinského.

Zdroj: NZM*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down