12.06.2006 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Plesání mezi květy

Reprezentační ples Zahradnické fakulty v Lednici se stal již tradicí a každým rokem narůstá počet zájemců, kteří se jej chtějí zúčastnit. Z těchto důvodů se jeho pořadatelé rozhodli jej letos přesunout do kapacitně větších prostor kulturního domu v Hodoníně. Získali tak asi 800 míst k sezení a 400 míst k stání, což bylo o 250 míst víc oproti loňsku. I tato kapacita byla zcela obsazena a nikdo z plesajících rozhodně nelitoval, že se zúčastnil.

Tématem plesu se staly zimní olympijské hry. Úměrně tomu byly vyzdobeny i všechny plesové prostory, oplývající vkusnými a velmi originálními aranžmá, připomínající zimní sporty a jejich historii. Ples měl kromě bohaté květinové výzdoby i další lákadla. Těmi byla například tombola čítající neuvěřitelných 1200 položek. Téměř každý z hostů si odnášel nějaký dárek v podobě vína, hnojiva, nářadí, knížky nebo nejčastěji nějaké rostliny. Další zajímavostí byla výstava vín výrobců z České a Slovenské republiky. K dispozici bylo 202 vzorků, které studenti sehnali jako sponzorské dary. Bylo možné zakoupit si poukázky v hodnotě 5 Kč a ochutnat toto víno ze speciálních skleniček dekorovaných logem plesu. Tím byla roztomilá sněhová vločka.
Téma plesu vyvrcholilo velmi vtipně koncipovaným programem, který nacvičili organizující studenti. Květinová pochodně nejdříve na filmovém plátně putovala z Lednice do Hodonína a posléze s ní „zcela vyčrpaná“ studentka vběhla do hlavního sálu a na jevišti zapálila olympijský oheň – nádhernou velkou květinovou dekoraci ze žlutých a oranžových květů. Pak následovaly jednotlivé sportovní disciplíny a na závěr ti „nejlepší“ stanuli na stupně vítězů. Všechny scénky a skeče byly velmi vtipné a zábavné s notnou dávkou nadsázky. Následovala dražba kytic a samozřejmě tanec a zpěv až do ranních hodin. Hráli ostravská kapela Bacardi music a v malém sále cimbálová muzika Slovácko z Mikulčic. Bylo nám ctí a potěšením zúčastnit se této bezprostřední a úspěšné akci a být jí mediálním partnerem.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down