20.09.2022 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PIWI International Wine Challenge 2022, Německo

Informace o možnosti přihlásit vzorky na zahraniční soutěž podporovanou Vinařským fondem. Termín přihlášení: do 26.09.2022. Vzorky budou hodnoceny v pěti kategoriích v hodnocení naslepo neutrálními testery.

Kategorie 1: lehčí suchá a šumivá vína s méně než 9 g/l zbytkového cukru a do 12 % alkoholu. Při hodnocení kytice zde bude kladena větší váha na svěžest a živost a potěšení z pití na jazyku. Vyhledávané zejména u lehčích vín.

Kategorie 2: silnější, suchá vína a šumivá vína s obsahem zbytkového cukru nižším než 9 g/l a vyšším než 12 % alkoholu. Zde bude přikládána větší váha osobnosti vína, individuálním a terroirovým poznámkám, stejně jako potenciálu pro dobrý vývoj v budoucnu, vlastnostem, které se od těchto produktů očekávají.

Kategorie 3: polosuchá a sladší vína a šumivá vína, každé s obsahem cukru vyšším než 9 g/l. Zde bude stěžejní ovocnost i pravděpodobná budoucnost, protože ovoce se očekává především od sladšího vína.

Kategorie 4: ušlechtilá sladká vína, jako jsou Beerenauslese, Trockenbeerenauslese nebo ledová vína. Zde je samozřejmě váženo ovoce ještě více, zejména tóny tropického ovoce.

Kategorie 5: přírodní a oranžová vína. Zde budou mít větší váhu odlišnosti, individuální a podstatné.

Doprava přihlášených vzorků bude hrazena v plné výši Vinařským fondem. Pro dodání vzorků a podkladů jsou vyhrazeny prostory Národního vinařského centra, o. p. s., Sobotní 1029, Valtice 691 42.*

Zdroj: Vína z Moravy, vína z Čech

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down