09.05.2019 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Petrklíče a tulipány v zahradnické tradici Průhonic

Již tradičně se v průhonické Dendrologické zahradě mohou návštěvníci pokochat rozkvetlými petrklíči a tulipány. Výstava Petrklíče a tulipány v zahradnické tradici Průhonic letos probíhá od 26. března do 26. května. Na vernisáži výstavy v Návštěvnickém centru Dendrologické zahrady nechyběli mnozí významní šlechtitelé z Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v. v. i., a další odborníci z oboru.

Návštěvníci výstavy mají možnost seznámit se se všemi dostupnými odrůdami petrklíčů a tulipánů vyšlechtěnými v současném Výzkumném ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v. v. i., (VÚKOZ) v Průhonicích. Začátek výstavy byl ve znamení petrklíčů. Jednotlivé odrůdy byly prezentovány jako hrnkové rostliny s postupnou obměnou podle období nakvétání jednotlivých rostlin. Živé rostliny doplnily pořadatelé velkoformátovými panely s informacemi o historii, technologii šlechtění a pěstování.

K výstavě rovněž připravil tým VÚKOZ – Ing. Adam Baroš, Ing. Ivana Barošová, Ing. Petr Novák, Ing. Marián Šinko a Ing. Hynek Urbánek, celobarevný katalog s komplexními informacemi o těchto dvou významných zahradnických rodech. O instalaci výstavy a její plynulý chod se postaral tým Zdeňka Kiesenbauera, vedoucího Dendrologické zahrady. Panelová výstava s odrůdami petrklíčů probíhá v Návštěvnickém centru Dendrologické zahrady, průhonické odrůdy tulipánů jsou vysazeny v záhonu v blízkosti Návštěvnického centra. Tradiční přehlídka světového šlechtění tulipánů s popisem odrůd je situována ve střední části zahrady. Celkem tu bylo vysazeno 120 odrůd z  devíti skupin.

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 5/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down