14.12.2004 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Petici domácích malovinařů podepsalo 12 000 lidí

Bezmála 12.000 lidí podepsalo do dnešního dne petici domácích malých vinařů proti příliš přebujelé administrativě v jejich oboru. Vinohradníci se navíc obávají, že požadavky kontrolních orgánů na evidenci a tisícilitrová hranice výroby vína bez registrace ke spotřební dani znechutí pěstitele a mohla by vést až k devastaci krajiny.

Petici předají vinaři parlamentu nejpozději v lednu 2005.
Ministr financí prohlásil, že pokud jde o zvýšení limitu přihlášení vinařů ke spotřební dani, nemá resort žádný problém a dovede si představit i další zvýšení této kvóty, důležité však je, aby nebyl problém ze strany Evropské unie.
Ministerstvo zemědělství se naopak vinařům vyhovět nechystá. Zastává názor, že 1000 litrů pro osobní spotřebu je zcela dostatečné množství.

Podle požadavků vinařů by ideální kvóta produkce pro vlastní potřebu bez nutné registrace měla činit až 3000 litrů, nejméně ale 2000 litrů. Další zvyšování kvóty bez přihlášky ke spotřební dani by ale mohlo narazit na schválené předpisy Evropské unie.
Pěstitelé vinné révy chtějí prosadit do zákona mimo jiné statut malovinaře se svobodným prodejem hroznů z vinic o rozloze do 0,5 hektaru.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down