Pěstujeme okrasné trávy

Neopakovatelný je hlas větru, který se prohání květenstvími trav, neopakovatelná je krása jemných klasů pohybujících se v proudu vzduchu. Tajemný je trs obalený jinovatkou nebo zasypaný sněhem.

Snad pro tyto rysy se dostávají okrasné trávy do popředí zájmů pěstitelů. Náš trh nabízí již bohatou kolekci trav nejen z čeledi lipnicovitých, ale i z jiných čeledí jako šáchorovité, sítinovité a další.
Okrasné trávy se pěstují pro svoje výrazné zbarvení listů, pro zajímavá květenství a nacházejí stále větší uplatnění ve výsadbách buď jako nápadné solitérní trsy nebo mohou tvořit souvislé porosty. Jsou součástí trvalkových a letničkových záhonů, mohou se vysazovat na extrémní stanoviště – sucho, mokro, slunce, stín. Lze je používat k řezu jak čerstvé, tak i sušené.
Publikace vás seznámí s rostlinami, které si zahradník představuje pod pojmem okrasná tráva. Najdete zde 64 rodů okrasných trav z čeledi lipnicovité a jim podobných rostlin z jiných čeledí, s mnoha druhy a jejich okrasnými odrůdami. Ve stručnosti jsou popsány základní botanické a morfologické znaky nebo odlišnosti rodů. U jednotlivých druhů je uvedena původní domovina, nároky na půdu a světlo, způsob růstu a popisem listů a květenství i možné kombinace s jinými rostlinami při výsadbách.
V tabulkách jsou přehledy hlavních způsobů rozmnožování, rozdělení trav podle výšky nebo zbarvení listů a možnosti jejich uplatnění ve výsadbách nebo aranžování.
Kniha je rozdělena do následujících kapitol: Travinná společenství – Morfologie trav a jim podobných rostlin – Výběr trav a jim podobných rostlin – Sortiment trav a jim podobných rostlin – Rozmnožování a pěstování – Používání trav a jim podobných rostlin – Slovníček – Rejstřík českých jmen – Rejstřík latinských jmen – Seznam literatury.
Milada Opatrná – Marie Součková: Pěstujeme okrasné trávy. Vydalo Nakladatelství Brázda v roce 2003. Počet stran 176 + 32 stran barevné přílohy. Doporučená prodejní cena včetně DPH 195 Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *