28.03.2024 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pestré Velikonoce v rozkvetlé botanické zahradě

Botanická zahrada hl. m. Prahy zve návštěvníky na velikonoční prohlídku botanické zahrady. Venkovní expozice září jarními květy narcisů, tulipánů a hyacintů a kvete i řada dřevin. Skleník Fata Morgana nabízí hned dvě výstavy. Až do 7. dubna jsou zde umístěny umělecké objekty sochařky Veroniky Richterové vytvořené z recyklovaných PET lahví v rámci výstavy Nová PET Tropicana. Tu doplňuje výstava Tropické květy s živými exotickými rostlinami, na níž si zájemci mohou zakoupit oblíbené pokojové, ale i netradiční rostliny a různé kultivary orchidejí, bromélií nebo masožravých rostlin. Prodej květin se koná ve výstavním sále botanické zahrady. Skleník Fata Morgana bude v pondělí 1. dubna, tedy na Velikonoční pondělí, mimořádně otevřený.

Tropické květy si mohou návštěvníci botanické zahrady přijít prohlédnout do skleníku Fata Morgana. Do 7. dubna doplňují aranžmá kvetoucích exotických rostlin aktuální výstavu pestrobarevných plastik z recyklovaných PET lahví Nová PET Tropicana. Výstava je prodejní, a tak si zájemci mohou některé zajímavé exempláře odnést i domů. K dispozici je pestrý sortiment exotických zástupců kapradin, broméliovitých, orchidejí, sukulentů, palem, masožravek i vděčných klasik pokojové zeleně. Prodej probíhá ve výstavním sále v Ornamentální zahradě. Skleník Fata Morgana, a stejně tak i prodej rostlin budou mimořádně otevřené i na Velikonoční pondělí 1. dubna.

Motýli na cestách

Botanická zahrada Praha rovněž připravuje oblíbenou výstavu živých tropických motýlů, která bude tentokrát zaměřená na migraci. Do Prahy postupně dorazí na 5000 kukel několika desítek druhů motýlů z motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou. Budou zde zastoupeny mnohé druhy otakárků, baboček i oblíbení martináči. Kromě přehlídky exotických motýlů ve skleníku se návštěvníci mohou těšit na bohatý víkendový doprovodný program v podobě tvořivých workshopů, doplňkovou výstavu dávno vyhynulých druhů tropických motýlů ve výstavním sále s názvem Ztracená krása nebo panelovou výstavu se zajímavostmi ze světa motýlů a jejich ochrany. Výstava Motýli: Dobrodružná cesta se koná od 19. dubna do 2. června.

Zdroj: Botanická zahrada hl. m. Prahy*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down