28.04.2003 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pekass na dostihové dráze

Chuchelské závodiště, zotavující se po loňské povodní, poskytlo na konci března prostor komunální technice firmy Pekass, s. r. o. Prezentační akce, zaměřená na představení novinek i osvědčených strojů renomovaných zahraničních firem umožnila návštěvníkům nejen, vystavenou techniku prohlédnout a dozvědět se podrobné technické informace, ale i posoudit kvality přímo na přilehlé travnaté ploše.

Novinkou firmy Antonio Carraro je profesionální sekačka Rondo s dieselovým motorem Yanmar o výkonu 16,6 nebo 22 kW. Velkou předností jsou zvláště obratnost a snadná ovladatelnost. Malé rozměry a kloubové řízení podvozku umožňují dosáhnout vnitřního poloměru otáčení 70 cm. Zajímavostí je výkyvná zadní náprava, která se velmi dobře uplatňuje při překonávání nerovností terénu. Pracovní rychlost je udávána v rozmezí 0 – 12 km.h-1. K zajištění co nejširšího využití lze využít adaptér na vysávání listí a hydraulický zametací kartáč. Nasadit Rondo v zimním období lze nejen díky vyhřívané kabině, ale především sadě příslušenství – sněhová radlice, fréza, sypače.
Druhou novinkou, resp. firmou, představenou na českém trhu, je Grillo, známý především jako výrobce širokého sortimentu travních sekaček. V profesionální řadě lze vybírat nejen podle výkonu motoru a šířky záběru, ale i systému řízení. Kromě řízení volantem používá Grillo pákový systém, ovládající nezávislé hyromotory na zadních kolech, díky kterému lze docílit nulového poloměru otáčení.
Při prohlídce vystavených sekaček se vedle nejvýkonnějšího modelu FD 700 se zásobníkem o objemu 700 l krčila sekačka – motokára Climber 910. Lze o ní říci, že je velmi dobrým pomocníkem při údržbě zanedbaných pozemků. Dokáže si poradit, kromě přerostlé trávy, dokonce i s náletem dřevin. Nízko položené těžiště umožňuje pracovat i na extrémně prudkých svazích.
Kromě novinek upoutávaly pozornost i nosiče nářadí Tigre 3100 a Tigre Country předvádějící v současnosti stále více používané vertikutátory a jiné velmi efektivně pracující adaptéry.
Kdo přišel, viděl a porovnával, odešel alespoň s inspirací, pokud už přímo některý stroj neobjednal.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down