15.12.2003 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Patiola – obří minimaceška

Firma Syngenta Czech přichází na náš trh s úplně novým typem macešky. Zatím jsou na našem trhu dostupné tyto skupiny violek:
- obří (série Colossus)
- velkokvěté (série Delta)
- velkovýsadbové (série Skyline)
- mini (série Rocky)
- převislé (série Alpine)

Od této sezóny mohou pěstitelé svým zákazníkům nabídnout něco navíc - sérii Patiola, jejíž název vznikl spojením dvou slov: patio a viola, čímž je naznačeno její hlavní určení. Je velmi vhodná pro osazení květináčů, kontejnerů, nádob, ale i závěsných květináčů a na bordury záhonů. Tato maceška spojuje přednosti velkých macešek i minimacešek dohromady: má výrazné květy v pěti atraktivních barvách, velmi dobře odnožuje, bohatě nakvétá, intenzivně voní, zůstává kompaktní a je velmi raná. Je také velmi odolná k nepříznivému počasí.
Díky všem těmto vlastnostem získala série Patiola na holandské burze cenu Dutch FloraHolland pro nejslibnější novinku nadcházející sezóny.
Violu Patiola můžete pěstovat jak k podzimnímu, tak i k jarnímu prodeji. V obou případech uspokojí jak požadavky pěstitele na bezproblémovou krátkou kulturu, tak i nároky prodejce na dlouhou životnost a dobrou prodejnost. V neposlední řadě potěší i konečného spotřebitele.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down