26.07.2010 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Parta k nakousnutí

Podle průzkumů realizovaných evropskou komisí se průměrná konzumace ovoce a zeleniny v rámci Evropské unie pohybuje pod doporučenými limity. Tím je 400 gramů na osobu a den a v posledních deseti letech poklesla spotřeba o 20 %. To přináší problém obezity šířící se především mezi dětmi. Nadváhou v EU 27 podle studie trpí 22 milionu školáků a 5,1 milionu je považovaných za obézní.

A tato čísla neustále narůstají – u nadváhy 1,2 milionu ročně, u obezity o 400 tisíc. Zvýšení konzumace ovoce a zeleniny náhradou za tučná jídla by tento negativní trend mohlo pomoci zastavit. Nehledě na další náklady, jež boj s obezitou přináší, je jejím důsledkem i zvýšené riziko kardiovaskulárních nemocí, různé formy rakoviny či cukrovka.
Vedle podpory ovoce do škol by měl se v roce 2010 měl zahájit další projekt na zvýšení konzumace ovoce. Ten vznikl v roce 2007 a po první tři roky fungování v něm bylo zapojeno pouze Německo, Velká Británie, Rakousko, Polsko a Švédsko. Pro roky 2010 až 2012 do něj byla zařazena i Česká republika. Dává si za cíl představení jak čerstvé tak zpracované produkce ve školách a měl by změnit konzumační návyky milionů dětí v Evropě jejich bližším seznámením s těmito produkty.
Kampani Fruitness enjoy it vévodí super hrdina v zeleném trikotu, který v roce 2006 zahájil boj proti dětské obezitě. Společně s Partou k nakousnutí se objevuje v obchodních řetězcích a prostřednictvím sportovních aktivit i zajímavého učení ukazuje dětem, jak se lépe stravovat. Nabádá je touto cestou k vyšší konzumaci hrušek, broskví, kiwi, nektarinek a nově i švestek. Více informací naleznete na www.fruitness.eu

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down