22.02.2022 | 02:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Park v Hruškách na Břeclavsku čeká obnova podle návrhu studentek

S hrušňovým sadem, lesoparkem, dětským, workoutovým a fotbalovým hřištěm na místě parku Na Zahajce v Hruškách na Břeclavsku, který loni zničilo tornádo, počítá vítězný návrh šesti studentek Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity. Soutěže se zúčastnilo pět studentských týmů, vítězný návrh vybrala porota složená ze zástupců nadací a univerzity. V tiskové zprávě o tom informoval krajský úřad.

,,Tornádo s sebou vzalo všechny stromy a zůstala po něm jen spoušť. Jsem rád, že se do obce postupně bude vracet zeleň. Místním bych moc přál tak krásný centrální park," uvedl náměstek hejtmana Jan Zámečník (KDU-ČSL), který se zúčastnil vyhlášení soutěže.

Studenti pracovali na návrzích budoucí podoby parku, který se rozkládá na více než šesti hektarech, od loňského září. Vypracovat měli jednak studii, ale i dokumentaci pro územní řízení, na konci roku pak své práce představili i obyvatelům Hrušek. Zástupci univerzity společně s porotci z nadace Partnerství, Proměny a Via vybrali vítězný návrh. Vypracovaly ho Jana Dynková, Marie Kačalová, Johana Kratochvilová, Zuzana Ottová, Kristýna Tesková a Tereza Vašková.

Jejich návrh nyní převezmou další specialisté, kteří budou hledat cestu, jak jej uskutečnit. Práce by měly začít letos na podzim.

Bouře s kroupami a tornádem o rychlosti až 300 kilometrů v hodině se loni prohnala Břeclavskem a Hodonínskem poslední červnový čtvrtek. Zanechala za sebou šest mrtvých lidí a 1200 poškozených domů, z nichž asi 200 muselo k zemi. Škody jsou v miliardách korun.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down