13.01.2023 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Park u Roškotova divadla v Ústí nad Orlicí čekají od letoška opravy

Město Ústí nad Orlicí letos zahájí obnovu parku u Roškotova divadla. Práce za 65 milionů korun potrvají 18 měsíců. Předcházet jim bude demolice Janderovy vily. ČTK to řekl starosta Petr Hájek (Oušťáci).

Zastupitelé v minulém volebním období rozhodli, že vilu továrníka Jandery z roku 1911 chtějí zbourat. Bourání vily mělo začít loni, ale zdržela ho petice. Podle města nemá budova památkovou hodnotu, což potvrdil i posudek památkářů. Pak se konaly komunální volby a vedení radnice chtělo počkat na novou politickou sestavu a její rozhodnutí, řekl Hájek.

"Máme vysoutěženého dodavatele demolice, její příprava by měla být zahájena v půlce ledna. Volby daly mandát stávající koalici, pokračuje proto v přípravě parku včetně zbourání vily," řekl starosta.

U Roškotova divadla, které je národní kulturní památkou, vznikne nový prostor, vyhlídková a odpočinková terasa. Pod ní bude schodiště na sezení a zároveň hlediště. Město v parku postaví zastřešený amfiteátr, kde bude letní scéna. Park doplní krytá pergola, vodní prvek nebo dětské hřiště. Bude tam nová cestní síť, veřejné a parkové osvětlení, malý objekt pro toalety. Bude tam kamerový systém.

"Máme představu, že revitalizaci zahájíme v září letošního roku, nejzazší termín dokončení je jaro 2025. Budou do toho vstupovat dvě zimy, nevím, jak budeme stavebně stíhat. Odhadnutelná délka je 18 měsíců," řekl starosta.

Náklady město rozloží do několika let, zaplatí je z rozpočtu. Aktuálně vycházejí na 65 milionů korun. "Zakázka se finančně zvýšila, nejedná se jen o park, ale o úpravu veřejného prostoru, který souvisí s divadlem, budou tam žulové dlažby, cihelné zdivo. Opravují se opěrné zdi," řekl Hájek.*

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down