13.02.2023 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Park Lužánky v Brně má nové povrchy cest za 13 milionů

Práce na novém povrchu cest v parku Lužánky v Brně stály téměř 13 milionů korun. Novinářům to dnes řekl primátorčin náměstek Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). Cesty byly podle něj ve špatném stavu a nehodily se do parku ani z historického hlediska. Náklady uhradila městská firma Veřejná zeleň města Brna.

Při rekonstrukci asfaltových cest město přihlédlo k názoru obyvatel. Stavbaři nahradili asfaltové povrchy mlatovými. "Na okraji mlatových cest byly vybudovány tartanové dráhy pro běžce," uvedl Suchý.

Podle něj je velikost pásu kompromis. "Potřebujeme totiž zachovat dosavadní architekturu parku, dostatečný prostor pro pěší a dbát na potřeby okolní zeleně," poznamenal Suchý. Lužánecký park často využívají lidé k procházkám, ale také sportovci například k běhání.

Kromě toho firma Veřejná zeleň města Brna vybudovala za milion veřejné WC v Tyršově sadu a také doplňuje mlatové povrchy v Denisových sadech. Dále vypracovává projekt na opravu a statické zabezpečení opěrné stěny v Parku Studánka, která je v havarijním stavu.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down