26.04.2018 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oživení města záhony cibulovin

Jarní slavnost cibulovin, tentokrát v Lovosicích, uspořádala již podruhé tuzemská společnost Floravil, s. r. o., ve spolupráci s nizozemskou firmou Verver Export. Téměř stovka účastníků si během komentované procházky v centru města prohlédla několik rozkvetlých záhonů cibulovin vysazených ručně i strojově.

Starosta města Lovosice Ing. Milan Dian, Ph.D., se v loňském roce zúčastnil prvního ročníku Jarních slavností cibulovin v Neratovicích, kde se inspiroval a od myšlenky již nebylo daleko k realizaci. Podle něj jsou ohlasy obyvatel na výsadby jarních cibulovin velmi pozitivní. První cibulky krokusů a narcisů vysadili pokusně v jedné lokalitě už v roce 2015, v následujícím roce sázeli asi deset tisíc kusů cibulovin a v roce 2017 přidali dalších několik tisíc pomocí mechanizované výsadby. Účastníci si na různých místech Lovosic prohlédli jak mechanizovaně, tak ručně vysázené směsi cibulovin a na závěr je čekala ukázka mechanizované výsadby lilií. Jako poděkování za spolupráci pokřtil v rámci akce starosta města novou směs cibulovin Lovoš.

Při plánování mechanizovaného sázení cibulovin podél krajnic hlavních silnic by se mělo počítat s úpravou plánu sečení. Je velmi důležité, aby květiny po odkvětu měly dostatek času pro přirozené zavadnutí a pro dozrání cibulí, zhruba osm týdnů. Jen tak bude zaručeno kvetení v následujících letech. Pro snadnou orientaci v uceleném sortimentu cibulovin získali účastníci akce katalog s nabízenými druhy a speciální katalogy Mechanizované sázení a nově také směsi trvalek a cibulovin v sériích Tram Robuste a Tram Vivas.*

Celý článek naleznete v časopisu Zahradnictví č. 5/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down