Prachatice opraví za 29 milionů Kč Štěpánčin park i jeho okolí

(ČTK) - Prachatice opraví Štěpánčin park a jeho okolí. Práce, které skončí příští rok, budou stát maximálně 29 milionů korun. Přibudou i odstavná parkovací místa, radnice opraví i chodníky. ČTK to řekl starosta Martin Malý (Nezávislí). Opravu dnes schválili zastupitelé.

"Každý, kdo přijíždí do města, musí projet kolem něj, proto si myslím, že vstupní brána do města by měla být skutečně reprezentativní. Dnes je to takové neutěšené," řekl starosta. Park podle něj utrpěl už za druhé světové války a za komunismu. "Některé stromy přerostly do nadměrných velikostí. Takhle si ten park ani jeho tvůrce někdy v roce 1880 vůbec nepředstavoval," dodal Malý.

Opravovat se nebude jen park, neboť zasahuje i do zadního traktu domu s pečovatelskou službou a k obchodu potravin. Město vybuduje odstavná parkovací místa, opraví silnice, postaví schůdky k parku i další chodník kolem. "Teprve potom přichází oprava cest ve Štěpánčině parku. Je tam kombinace kamenné dlažby s maltovým povrchem, je tam naznačený i vstupní portál, který tam byl dřív, z ulice Solní," řekl starosta. Práce by měly být hotové příští rok. Letos uvolní město maximálně sedm milionů, zbytek příští rok.

Při hlasování zastupitelů bylo pro 11 ze 17 přítomných, čtyři proti, dva se zdrželi. Někteří opoziční zastupitelé záměr kritizovali. Růžena Štemberková (KDU-ČSL) vidí v opravě snahu připravit lákadlo pro voliče před příštími komunálními volbami. Zastupitel a poslanec ODS Jan Bauer řekl, že park by se dal opravit za méně peněz. "Není doba, aby se tyto peníze vydaly. Tato investice není prioritní. Nemáme opravené silnice," řekl zastupitel hnutí Pro Prachatice Robert Zeman. Podle Jakuba Nepustila (Živé Prachatice) potřebuje park oživit. Upozornil, že se tam schází narkomani a berou drogy.

Prachatice, kde žije téměř 11.000 lidí, mají letos rozpočet s příjmy 272,1 milionu a výdaji 262,5 milionu korun. Kladné saldo činí 9,6 milionu, přebytek město použije na splátky úvěrů.

vkc jw

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down