22.03.2010 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ovoce a zelenina do škol

Koncem roku schválila vláda návrh programu o dodávkách ovoce a zeleniny zdarma do škol pro žáky prvních až pátých ročníků. Hlavní část nákladů (okolo 53 milionů) ponese rozpočet Evropské unie z celkových plánovaných téměř 73 milionů korun. Zbývajících necelých 20 milionů korun poskytne ze svého rozpočtu stát. Vedle čerstvého ovoce a zeleniny dostanou školáci od státem schválených dodavatelů zdarma také balené ovocné a zeleninové šťávy bez chemických přísad. Program by mohl podle posledních informací reálně odstartovat začátkem března. Zahájení dodávek bude záviset hlavně na dodavatelích.

Ti mohli Státnímu zemědělskému intervenčnímu fondu (SZIF) v první polovině ledna podávat žádosti o zařazení do seznamu schválených prodejců. Po zveřejnění tohoto seznamu na webu SZIF mohly jednotlivé školy kontaktovat schválené dodavatele. Řada z nich však školy oslovuje sama.
Opatření, které již v roce 2006 navrhla EU, má vést ke snížení dětské obezity. Odbornice na dětskou obezitu i zaměstnankyně školních jídelen se v loňské anketě ČTK shodly, že připravovaný program snižovat dětskou obezitu nepomůže. Podle nich musí vést dítě ke zdravému stravování hlavně rodiče, jinak jsou veškerá opatření zbytečná. Ovoce a zeleniny prý mají děti ve školách už teď dostatek, mnohé je však nejedí.

Podle ČTK redakčně upravila Helena Piková

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down