Otevřená zahrada je klimatická hvězda

Evropská síť měst a obcí Klimatická aliance udělila Nadaci Partnerství cenu Climate Star Award za projekt Otevřené zahrady v Brně. Nadace Partnerství se tak stala jedním z 16 vítězů Climate Star ze sedmi evropských zemí. Jedná se o prestižní ocenění naší práce v oblasti ochrany klimatu.

Klimatická aliance uděluje cenu Climate Star Award od roku 2002 a oceňuje tak inspirující příklady ochrany klimatu v městech a obcích. V rámci 10. ročníku soutěže Climate Star vyzvala síť k účasti téměř 2000 svých členů z celé Evropy. Mottem soutěže bylo "Budoucnost začíná teď!"

Otevřená zahrada Nadace Partnerství je zcela unikátní prostor v centru Brna. Propojuje severní svah Špilberku s ulicí Údolní a Obilním trhem. Nadace Partnerství zde proměnila bývalé zanedbané měšťanské a klášterní boromejské pozemky v místo pro setkávání napříč generacemi i obory, odpočinek, inspiraci a vzdělávání pro udržitelnou budoucnost.

Otevřená zahrada v samém centru Brna nabízí výukovou zahradu čtyř živlů i bývalou Boromejskou zahradu swe zemědělským koloběhem od hlíny až po vidličku. Lze ji využít i pro tematické kurzy, programy pro školy, ale také vlastní firemní akce, konference, svatbu či oslavu.

Díky spolupráci s městem Brnem se aktuálně připravuje projekt o rozšíření prostor o tak zvaný Otevřený les: sukcesní výukový les, který nahradí dosavadní zanedbané prostory.*

Zdroj: Nadace Partnerství

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down