Otevřely se studánky Flory

Jarní etapa výstavy Flora Olomouc se uskutečnila ve dnech 24. až 27. dubna na Výstavišti Flora Olomouc – ve Smetanových sadech, pavilonech A, E, G, a H a na venkovních plochách. Hlavními spolupořadateli byl Svaz květinářů a floristů ČR a Český zahrádkářský svaz. Za čtyři dny výstavou prošlo 65 000 platících a 3500 neplatících návštěvníků. Celkem se výstavy zúčastnilo 123 vystavovatelů (Flora, Hortifarm) a 278 prodejců.

Hlavní výstavní pavilon A byl koncipován na motto Otvírání studánek podle návrhu Ing. Ivara Otruby. Zurčící studánky přecházely do rozkvetlých luk, které nabízely náruče plné krásných, zajímavých květin.
Vystavovateli byly nejen firmy produkční a výrobní, ale i školy různých stupňů, které vynikaly výraznými aranžmá svých expozic.
Nejhodnotnější cenu Novitas Olomucensis získala Begonia semperflorens ’Tango červená F1’ od firmy Černý, Jaroměř.
Po třech letech se opět uskutečnila náročná soutěž v aranžování chrámových prostor, které se zúčastnilo osm družstev. Palmu vítězství si odneslo družstvo ze SOUZ a U Rajhrad, které na téma Prázdný hrob vyzdobily kapli sv. Jana Sankandera.
V soutěži o nejlépe řešenou expozici v kategorii I. (do 20 m2) zvítězil Dopitaflor studio, ve II. kategorii (do 50 m2) Bohemiaseed, s. r. o., a ve III. s výstavní plochou nad 51 m2 Jošt Import.
SKF vypsal soutěž o nejlepšího tuzemského pěstitele. V kategorii Hrnková rostlina získal zlatou medaili výpěstek Dahlia Odbytového družstva CZ – Flora, v kategorii Řezané květy byla udělena za výpěstek Gerbera Školnímu zahradnictví Ostrava a v kategorii Balkónové květiny za Pelargonium zonale Odbytovému družstvu CZ – Flora.
Letos poprvé byla udělena cena za obohacení sortimentu, kterou získalo nšl. Hippeastrum hybrid firmy Jošt Import.
Jarní Flora Olomouc nabídla i speciální balkónové rostliny v 850 nádobách, na jejichž přehlídce se podílelo devět firem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *