Otevírá se hlasování o Ceně veřejnosti patnáctého ročníku soutěže Žít krajinou

Spustili jsme veřejné hlasování! Do 30. dubna bude možné ve veřejném internetovém hlasování podpořit jeden z 45 přihlášených projektů v letošním 15. ročníku soutěže Žít krajinou 2021. V soutěži Státní pozemkový úřad (SPÚ) ve spolupráci se Stálou komisí Senátu pro rozvoj venkova a s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy hledá nejkvalitnější realizovaná tzv. společná zařízení navrhovaná v pozemkových úpravách. Jednou z udělovaných cen je Cena veřejnosti.

V tomto roce se o přízeň poroty i veřejnosti uchází celkem 45 projektů. Soutěží se ve dvou kategoriích. V kategorii Zelená a dopravní infrastruktura, ve které je přihlášeno 22 projektů, se hodnotí prvky ÚSES či opatření ke zpřístupnění pozemků. V kategorii Tvorba a ochrana krajiny vybírá veřejnost i porota z 23 přihlášených realizací řešících například protierozní či vodohospodářská opatření.

„Těší nás, že se každoročně do soutěže přihlásí mnoho zajímavých projektů, které svým charakterem pomáhají ke zkvalitnění životního prostředí, a které zároveň zvyšují kvalitu života na našem venkově. Soutěž je mimo jiné další příležitostí, jak tímto způsobem přispět ke zvýšení prestiže všech zúčastněných stran,“ dodává k soutěži Martin Vrba, ústřední ředitel SPÚ.

Cenu veřejnosti obdrží projekt s nejvyšším počtem hlasů získaných prostřednictvím internetového hlasování na webovém portálu soutěže soutezzk.spucr.cz. Hlasování bude možné do 30. dubna v záložce Hlasování veřejnosti. Každý hlasující může udělit pouze jeden hlas. Z hlasování jsou vyloučeni zaměstnanci Státního pozemkového úřadu. Ze všech hlasujících bude vylosován jeden výherce, který obdrží hodnotnou cenu i pozvánku na slavnostní vyhlášení soutěže, které se uskuteční 8. listopadu v Hlavním sále Senátu PČR.*

Zdroj: SPÚ

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down