10.07.2021 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ostravská zoo otevře návštěvníkům pěstební skleníky

(ČTK) - Ostravská zoologická zahrada po delší přestávce návštěvníkům znovu umožní prohlídku pěstebních skleníků. Vidět v nich mohou tropické a subtropické rostliny z různých koutů světa. Komentované prohlídky s průvodcem začnou od této soboty. Novinářům to sdělila mluvčí zoo Šárka Nováková. Kvůli omezené kapacitě se ale návštěvníci musí předem nahlásit a během prohlídky rovněž dodržet aktuální protiepidemická opatření.

V pěstebních sklenících podle mluvčí nyní plodí i rozkvétá řada rostlin. Aktuálně si návštěvníci mohou prohlédnout třeba takzvaný pomerančový jasmín. "Návštěvníci skleníků si jeho vůni často pletou s vůní nedaleko rostoucích citrusů. Je jí totiž velmi podobná, ale navíc je obohacena o jasmínovou složku. Mladé listy jsou velmi aromatické a používají se jako koření a také v tradiční čínské medicíně. Sušené plody jsou součástí kari koření. Černé i zelené čaje se parfémují květy této rostliny. Je to také oblíbená hrnková rostlina, která se dá pěstovat i jako bonsaj," uvedl průvodce skleníky a zahradník David Kubala. K dalším zajímavým rostlinám pak patří například i takara javanská. Rostlina pochází z jihovýchodní Asie a jihozápadního Tichomoří. Zajímavá je svými lesknoucími se fialovými až černými bobulemi. Pěstuje se jako ozdobná rostlina, její kořen má pak využití i v tradiční medicíně.

Prohlídky skleníků se konají o víkendech, vždy v 11:00 a ve 14:00. Sraz zájemců je u vstupu do zoo, kde si skupinu vyzvedne průvodce. Prohlídky jsou zahrnuty v ceně vstupenky do zoo. Zahrada skleníky návštěvníkům zpřístupňuje pouze při speciálních komentovaných prohlídkách s průvodcem a běžně nejsou návštěvníkům otevřeny. Rostliny rostou na ploše 1000 metrů čtverečních a v zahradě se využívají k tvorbě a údržbě tropických expozic v areálu zoo.

mtk gcm*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down