26.10.2022 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oslavy svátku svatého Martina v Kroměříži vyvrcholí večerním průvodem

Oslavy svátku svatého Martina v Kroměříži vyvrcholí v pátek 11. listopadu večerním průvodem. V jeho čele by měl také letos jet Martin na bílém koni. Průvodu centrem města bude předcházet Svatomartinské hodování s ochutnávkou vín z letošní sklizně, svatomartinských specialit a hudebním programem. V dnešní tiskové zprávě to uvedla Šárka Kučerová z kroměřížské radnice.

Jarmark začne v 10:00, potrvá do 18:00. "Každoročně se scházíme jedenáctý listopadový den, společně otvíráme a ochutnáváme první vína a užíváme si příjemný den a připravený program," řekl Pavel Sedláček, ředitel Domu kultury v Kroměříži, jehož pracovníci Svatomartinské hodování každoročně organizují.

Celodenní jarmark a program na Hanáckém náměstí doprovodí dopoledne Cimbálová muzika Lintava, odpoledne Cimbálová muzika Josefa Marečka. "Návštěvníci dostanou možnost nakoupit ve stáncích nejrůznější zboží, husí a zabijačkové speciality, svatomartinská vína, rukodělné výrobky, sladké i slané pečivo. Tradičně v 11 hodin a 11 minut zástupci vedení města Kroměříže otevřou první láhve vína z letošní sklizně," uvedla Kučerová.

K ochutnávce vyzve návštěvníky podle organizátorů také svatý Martin ve stylové zbroji. Děti se mohou těšit na Slepičí pohádku Divadélka s radostí, která začne ve 14:00. O čtyři hodiny později se zájemci vydají v průvodu z Hanáckého náměstí na Velké náměstí, kde bude pokračovat program pro rodiny s dětmi. Přichystali jej dobrovolníci z farnosti svatého Mořice.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down