11.07.2005 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ortiva? Zelenině prospívá!

Snad nikomu z nás, ať už se jedná o velkopěstitele zeleniny, zahrádkáře či jen prostého konzumenta zeleniny, nemůže být lhostejný současný stav českého zelinářství. Nejenomže na jedné straně rapidně poklesly pěstební plochy a objem produkce jednotlivých druhů zeleniny, ale zároveň na straně druhé výrazně nárostl dovoz zeleniny.

Značné obtíže způsobil i vstup České republiky do Evropské Unie. Pěstitelé zeleniny se museli vypořádat s novými právními předpisy, odlišným způsobem administrace a řadou dalších činností, které jim ukládá evropská legislativa. Významným problémem, s nímž se zelináři navíc potýkají, je i se skutečnost, že nabídka přípravků na ochranu rostlin není tak bohatá, jako v některých jiných zemích Evropské Unie.
Všem, kteří se rozhodli v pěstování zeleniny i přes značné obtíže vytrvat, nabídne firma Syngenta pro letošní sezónu nový přípravek Ortiva, určený k ochraně zeleniny proti rozsáhlému spektru houbových chorob (např. plísně zelné, plísně okurkové, plísně cibulové, padlí okurky a dalších). Přípravek Ortiva s účinnou látkou azoxystrobin přichází podobně jako v Německu, Rakousku, Velké Británii a dalších zemích, aby řešil ožehavé problémy chorob 22 druhů zeleniny jak v polních podmínkách, tak ve sklenících.
Ortiva je širokospektrální celosvětově používaný fungicid, účinný proti důležitým chorobám zeleniny ze skupin Oomycetes, Ascomycetes, Basidiomycetes a Deuteromycetes. Účinná látka přípravku azoxystrobin ze skupiny strobilurinů má systémové a translaminární vlastnosti, jeho účinek je především protektivní. Proto musí být přípravek Ortiva použit před nebo na počátku výskytu onemocnění. Přípravek působí dlouhodobě a může zabránit vzniku nové infekce. Ošetřené porosty zůstávají delší dobu zelené („zelený efekt“), což s sebou přináší možnost ukládání asimilátů po delší dobu a následné zvyšování výnosů.
Podrobnější návod k použití tohoto výjimečného přípravku je uveden v přiložené tabulce.

Návod k použití – indikace

Při použití přípravku Ortiva ve sklenících je dávka přípravku orientační a řídí se výškou rostlin.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down