27.02.2022 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ORCHIDEJE šesti světadílů | Prodejní výstava

Každoroční březnová výstava orchidejí v Botanické zahradě Praha se opět vrací od 4. do 20. března. Tentokrát vás vezme na cestu kolem světa, kde byste orchideje nejspíš nečekali. O překvapení nouze nebude, dozvíte se mnohé o lidech a orchidejích.

Pozoruhodný svět orchidejí je mnohem pestřejší, než si většina z nás dokáže představit. Orchideje nevypadají jen jako ty z výlohy květinářství a nerostou jen v tropických lesích. Necelých 27 000 druhů roste po celém světě kromě nejsušších pouští a oblastí trvale pokrytých sněhem a ledem. S výjimkou Antarktidy je najdeme na všech světadílech a rostou i za severním polárním kruhem.

Orchideje se dokázaly přizpůsobit téměř jakýmkoliv podmínkám na Zemi, kde mohou rostliny přežít. Rozkvétají na vrcholcích velehor ve výškách nad 4 700 metrů i nedaleko sibiřského pólu chladu, v bažinách téměř ve vodě i v polopouštích, kde se najde aspoň nepatrné množství vody. Najdeme je nejen v tropických pralesích, ale i na českých loukách. Od chvíle, kdy člověk objevil jejich krásu, ale i možnost orchideje využívat, však ustupují a ubývají.

Výstava ve skleníku Fata Morgana vás provede světem orchidejí, tedy doslova celým světem. Jednotlivé světadíly a jejich nejzajímavější části propojují nejen orchideje, ale i lidské stopy v podobě kreseb místních obyvatel.

Pro návštěvníky, kteří podlehnou kouzlu orchidejí, je opět připraven také prodej orchidejí v prostorách zásobního skleníku. Prodej zajišťují Pokojovky.cz. K dispozici bude široký sortiment kultivarů i původních druhů orchidejí dovezených přímo z Holandska, zkušení prodejci poradí vhodné rostliny začátečníkům i pokročilejším pěstitelům.

Květinová aranžmá pro výstavu i tentokrát navrhla a realizuje jedna z nejlepších českých floristek Klára Franc Vavříková. Na podobě přehlídky orchidejí v naší zahradě se podílí již počtvrté v řadě. Inspirací jí byl doslova celý svět a jeho pestrá škála barev. Během procházky skleníkem se setkáte s mnoha typickými symboly vybraných světadílů. To vše originálně zpracované s využitím různorodých materiálů, kterým bude dominovat masivní dřevo a bambus.*

Více informací získáte na: www.botanicka.cz/clanky/akce/orchideje-sesti-svetadilu-prodejni-vystava

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down